ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16298 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Novou koncertní sezónu v sále budějovického rozhlasu otevře špičkový dixieland

0 Redakce PLAY.CZ 13.1.2017

Svižný a optimistický dixieland kapely Stanley´s Dixie Street Band odstartuje novou koncertní sezónu ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Ve středu 18. ledna tato pětičlenná kapela velmi vstřícným způsobem spojí tradiční jazz s plejádou starých swingových šlágrů.

Český rozhlas České Budějovice bude i v letošním roce organizovat pravidelné veřejné nahrávky oblíbených pořadů. „Letos se ještě více chce věnovat projektu Živé regiony, který otevírá budovu rozhlasu kulturním a dalším aktivitám s přímou účasti našich posluchačů. V dalších fázích budeme  projekt posilovat i s novými plány vlastní regionální rozhlasové výroby i pro ostatní stanice Českého rozhlasu,“ dodává Zdeněk Duspiva, ředitel Českého rozhlasu České Budějovice.

Kopřivnický Stanley´s Dixie Street Band je vítaným obohacením řady hudebních festivalů a například dvakrát v posledních letech byl pozván jako první kapela ze zemí bývalého východního bloku na Tower Festival v Saint Peter Portu, hlavním městě ostrova Guernsey v Lamanšském průlivu.

Kapelníkem, trumpetistou a zpěvákem v jedné osobě je Standa Dětský. Kapelu založil před jedenácti roky a i v dnešní době se řadí mezi špičku česká hudební scény. „Když pominu soubory, v nichž hrají muzikanti v penzijním věku, tak jsme vlastně jediná plně profesionální dixielandová kapela v Čechách,“ dodává Standa „Stanley“ Dětský.

Muzikantské curriculum vitae tohoto Moravana je velmi bohaté a své místo má v něm osmileté působení v orchestru Státního divadla v Ostravě, sedm roků fantastických zkušenosti trumpetisty na zaoceánských parnících, ale také několik sezón v populárních Buřinkách.

Standu Dětského doplňují ve Stanley´s Dixie Street Bandu klarinetista Roman Volný, trombonista Milan Rusnák, hráč na tenorové banjo Jan Habernal a suzafonista Tomáš Ličman.

Stanley´s Dixie Street Band má na svém kontě několik DVD a CD, z nichž zvlášť působivou oblibu si získalo album Dixieland ve filmových melodiích. „Písničky jsme na toto CD vybírali jednak podle toho, jaký měly úspěch na koncertech a já jako kapelník pak také hodně podle sebe. Můj otec byl totiž velký fanda do starých filmů a já si vzpomněl na to, jak mě jako malého kluka upozorňoval na písničky z filmů s tím, že to jsou opravdové hity,“ vzpomíná Standa Dětský.

Stanley´s Dixie Street Band zahraje rázně a od podlahy ve středu 18. ledna od 19 hodin ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1.

Přejeme příjemný poslech na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice – 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Poslouchat živě i ze záznamu můžete také na webu www.budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online