ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10259 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové rádio Místo setkávání

0 Redakce 30.3.2008

Přinášíme posluchačům zcela ojedinělé Rádio Místo setkávání.Jedná se o multikulturní autorské rádio, které poskytuje v rámci svých možností prostor a podporu všem, kteří se chtějí setkávat a rozvíjet vzájemné porozumění, spolupráci, moudrost a vnitřní mír.

Je zaměřené na různé duchovní cesty. Podporuje sbližování názorů, nalézání společné podstaty cest a spolupráci.

Rádio vysílá meditační a relaxační hudbu a bloky hudby různých kultur a duchovních cest (bloky hudby keltské, křesťanské, indické, tibetské, čínské, japonské, šamanské, posvátné zpěvy různých kultur a další). Kromě hudby rádio Místo setkávání přináší především meditace, pořady pro děti (pohádky a meditace), původní rozhovory, přednášky, dialogy z různých oblastí vztahujících se k osobnostnímu a duchovnímu růstu, nekonvenční medicíně a životnímu prostředí nebo lidským právům.

Záměrem rádia je zejména podporovat české autory a původní příspěvky, přinášet rozhovory a kvalitní přednášky z různých oblastí vztahujících se k osobnostnímu a duchovnímu růstu, informace o zajímavých programech a projektech center pořádajících semináře a o aktivitách škol a univerzit a poskytovat dostatek prostoru pro jednotlivé duchovní cesty a nadnáboženský dialog, meditace a sdílení.

Vysílání rádia si můžete poslechnout kdykoli přímo zde
http://www.play.cz/radio-misto-setkavani a to v kvalitě 32 kbps, ve formátu MP3 a také na internetové adrese www.mistosetkavani.cz, kde najdete také program a další informace. Rádio hledá spolupracovníky a možnosti financování a těší se na vaše nápady a podněty obohacující dosavadní rozsah vysílání.

„Přestože je projekt rádia Místo setkávání na začátku své cesty, dostalo se mu významné podpory od společnosti LIVE.CZ a.s., která provozuje server www.play.cz. Vedení společnosti LIVE.CZ a.s. nabídlo takové podmínky pro vysílání, které umožnili nejen okamžitou možnost vysílání prostřednictvím jejich serveru, ale i další postupný rozvoj rádia“, uvedli za rádio Místo setkávání

Lenka Marečková a Milan Hořínek

„My jsme také velmi potěšeni, že můžeme našim posluchačům nabídnout první vlaštovku v této oblasti a věříme, že přineseme společně s rádiem Místo setkávání našim posluchačům hodně příjemných chvil“, dodala Marcela Buchtová z vedení společnosti LIVE.CZ a.s.

Dosud rádio Místo setkávání odvysílalo např. rozhovory s biskupem Václavem Malým, jógačarjou M. Bholem, o Áyurvédě s dr.Georgem Easseyem, s Janem Bilým o systemických konstelacích a jejich mezinárodní konferenci v Praze, Jarmilou Beranovou o automatické kresbě a léčivých obrázcích, s Václavem Vokolkem o Svobodné Univerzitě a také o budečském menhiru, pravidelné meditace (meditaci Světla, Chrám srdce, Měsíce a Slunce nebo Narození vnitřního světla ), pořad o meditaci s Břetislavem Báťkem, pořady o posvátném kalendáři, Alban Artuana a Imbolcu, všech novoluní a úplňcích od zahájení vysílání a o zatmění Měsíce, , hudební pořady Richarda Pachmana, pořady pro děti (O andílkovi, který kreslil Zemi Jarmily Beranové a jiné pohádky), ale i šamanismu (rozhovor s Emahem, pořady Ivo Musila), přednášku o magickém pozadí nacismu (Martina Kováče)a řadu dalších.

V nejbližší budoucnosti si budete moci poslechnout např. rozhovor s egyptologem Jaromírem Kozákem a jeho přednášku o klinické smrti, rozhovor a meditaci Mettá s Danielou Fischerovou, nové hudební pořady Richarda Pachmana anebo pořad o nekonvenční medicíně s MUDr. Věrou Dolejšovou. Výročí povstání v Tibetu proti čínské okupaci (10. březen) rádio věnuje pořadům o Tibetu a tibetské hudbě. Kromě obvyklých zastavení a meditací u příležitosti úplňků a novoluní se v rámci cyklu Posvátný kalendář pořady Alban Eilir a Beltaine a zpravodajství z festivalu Miluj svůj život ( 29. 2 až 2. 3 2008, Praha), dvě reportáže z Vídně a první živé vysílání – zpravodajství z festivalu Esoterika (28. – 30. 03. 2008, Praha) a z mezinárodního kongresu systemických konstelací (11. – 13. 4. 2008, Praha).

Pro rok 2008 rádio také připravuje vyhlášení projektu Sedm stromů, pořady o Budči a okolí, O svatém Václavovi – svatováclavské legendy, Energetický systém Země – od Země ke krajině a krystalům a Energetický systém Čech, Český poklad – o duchovních učitelích a mysticích:Míle a Eduardu Tomášových, Karlu Makoňovi, Jiřím Vackovi a dalších, pořad Ivo Musila Různé cesty jedna služba s hosty, kteří nikde neučí a nepřednášejí a přesto nám na naší cestě prokazují nedocenitelné služby, pořady s nakladatelstvím Avatar a o Svobodné univerzitě, Rozhovor s egyptologem a spisovatelem Jaromírem Kozákem o jeho cestě a připravovaných knihách, o kultuře Japonska, Síla a hloubka Reiki , Cesty jógy (Jóga – cesty, školy, jogíni), Pořady o naší současnosti a kořenech nacismu, odpovědnosti a svobodě, o mystických řádech Čech a Moravy, Četbu posvátných textů různých kultur a mystické poezie, apokryfních textů a pořady o gnozi, průvodce po školách, centrech, univerzitách Čech a Moravy, pořady natáčené živě v centrech, o tancích dávných tradic a aramejském otčenáši, blahoslavení a dalších modlitbách těla a posvátných rolích – posvátné roli ženy a další pořady pro děti a meditace: řízené i sdílené včetně setkání a meditací s učiteli a představiteli jednotlivých směrů a společné práce (vlastním způsobem) na pomoc těm, kdo ji potřebují.

Kontakt:

Marcela Buchtová

Marketing Manager

[email protected]

Mobil: +420 777 143 034

LIVE.CZ a.s., Na Pankráci 30, 140 00 Praha 4

PLAY.CZ | Rádia | Televize | Video | CD | Broadband Streaming

Poslouchejte rádio Místo setkávání