ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17135 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové pořady ve vysílání ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 19.1.2010

Od ledna došlo k mírné úpravě stávajícího programového schématu Českého rozhlasu Ostrava. Posluchači se mohou těšit na tři nově zavedené hudební pořady.

Prvním z nich je hodinový pořad s názvem „Café de chanson“. Jak už vyplývá s názvu, jedná se o hudební pořad věnovaný šansonu. Ten budou pravidelně každou neděli od 11té hodiny uvádět Monika Horsáková a Tomáš Vzorek. Nový pořad nahradil původní „Studio vesmír“, který byl v loňském roce věnován Mezinárodnímu roku astronomie.

Druhou nedělní novinkou je hudební rubrika s názvem „Hudební toulky naším krajem“. Vždy od 15:45 hodin se autor pořadu Jaromír Javůrek bude toulat hudební současností i minulostí, bude také představovat některého z interpretů či autorů Moravskoslezského kraje.

Třetí novinkou v programu je hudební rubrika „Radio Ostrava Live“. Každý všední den v 8:15 hodin a v repríze v 16:30 hodin posluchačům představíme jednu z koncertních nahrávek našeho archívu. Půjde vždy o jednu písničku s předtočeným komentářem hudební redaktorky Moniky Horsákové.

Radio Ostrava Live nese nově název i série pravidelných koncertů v přímém přenosu z hudebního studia 1. Koncerty se budou konat pravidelně každý třetí čtvrtek v měsíci od 18:00 hodin. Již 21. ledna se návštěvníkům i posluchačům představí krnovská folkrocková kapela Poslední Výstřel. Osmnáctý únorový den pak bude série hostit kapelu O5&Radeček ze Šumperku.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách:
www.rozhlas.cz/zive a
www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online