ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12318 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové 3D stomatologické CT

0 Redakce 26.5.2008

Nový videofilm na www.medictv.cz – špičkové zařízení pro vyšetřování a diagnostiku klientů na stomatologii. Absolutně diagnosticky přesné!
Digitální stomatologické CT i-CAT je nové, vyspělé zařízení zpřístupňující 3D technologii stomatologům, které mění pohled na diagnostiku a plánování léčby. Interpretace trojrozměrných anatomických struktur z dosud běžně používaných dvojrozměrných rentgenových snímků vyžaduje od ošetřujícího dostatečnou představivost, značnou zkušenost a někdy i štěstí. Navíc v sobě ukrývá nebezpečí nepřesné či špatné diagnózy a omezuje možnosti detailní lokalizace a proměření dentálních struktur.

Prostorový snímek vyhotovený novým CT zařízením hodnocení nálezu podstatně zjednodušuje. Díky přesnému 3D zobrazení je analýza jednoznačnější, rychlejší a méně závislá na zkušenosti ošetřujícího. A především umožňuje zcela přesné proměřování v prostorových souvislostech, což je důležité při přesném plánování co nejúčinnější léčby.

Počítačová (computerová) tomografie kombinuje klasické rentgenové vyšetření s počítačovým systémem, který informace zpracovává. Snímek se tedy jednoduše neexponuje na rentgenový film (jako u obyčejného rentgenového vyšetření), ale je matematicky spočítán a zobrazen do nejmenších detailů.

Další podstatný rozdíl mezi stomatologickým CT (Cone-beam-CT) a klasickým CT je mnohonásobně nižší dávka RTG záření, které na pacienta působí při vyšetření stomatologickou technologií. Je to způsobeno tím, že při Cone-beam-CT technice rentgenový paprsek nevytváří vějíř jako u klasického CT, nýbrž konický svazek paprsků. Objekt tak může být zobrazen při pouhém jednom oběhu. Svazek paprsků je zachycen na obdobný senzor jako u klasického CT přístroje. Pomocí vhodných algoritmů jsou jednotlivé vrstvy převedeny do prostorového obrazu.

Vyšetření stomatologickým CT je důležité provést ve všech případech, v nichž trojrozměrné zobrazení přináší rozhodující výhody. Patří sem především implantologie a čelistní chirurgie.
Více na www.medictv.cz