ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8988 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Noc reklamožroutů se uskuteční v Brně a v Praze

0 Redakce 23.1.2012

Světová reklamní show Noc reklamožroutů se uskuteční v pátek 27. ledna v brněnském klubu Fléda a ve čtvrtek 2. února v pražském klubu ROXY. V bloku trvajícím bezmála pět a půl hodiny pět hodiny bude uvedeno celkem 324 reklamních spotů z 51 zemí. Pořadatelé slibují reklamy z celého světa, většina z nich se předsatví v České republice poprvé.

Přehlídka nabídne mezinárodní, exotické, ale i kontroverzní či historické spoty, nejstarší bude z roku 1935. Letošní Noc reklamožroutů má i letos na programu historické okénko, ve kterém představí kuriozity v podobě socialistických reklamních spotů. Diváci se mohou těšit na průřez sovětskými a ruskými reklamami od 30. let minulého století až do současnosti. Do výběru byly letos zařazeny i čtyři české reklamy – série ministerstva dopravy Nemyslíš, zaplatíš!, reklama Českého muzea hudby (Beatlemanie), Náprstkova muzea (Gejša a Samuraj) či spot na zimní Paralympijské hry ve Vancouveru.

Noc reklamožroutů je světová reklamní show plná reklamy a hudby s dlouholetou tradicí. Poprvé se konala v roce 1981 Francouzem Jean-Marie Boursicotem a ihned slavila úspěch, následně se rozšířila do zbytku světa. Každý rok ve více než 135 městech celého světa, jednou z tradičních zastávek je i Praha a Brno. Kromě reklam přináší i zajímavé svědectví o naší době.

Česká republika hostila tuto akci poprvé v dubnu 1996 v pražském kině Blaník. Už tehdy byla hlavním cílem propagace umělecké kvality reklam, nikoliv podpora jejich komerční stránky.

Součástí večera bude vystoupení frontmana skupiny Monkey Bussines Romana Holého, jehož program má být pro hosty překvapením.

rwi