ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7801 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

NEŘEŽ živě mimo formát Radio Ostrava Live

0 Redakce PLAY.CZ 17.3.2011

Legendární skupina Neřež vystoupí v hudebním studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava mimo pravidelný formát Radio Ostrava Live. Známé písně, ale i ty chystané na jejich šesté album, představí živě ve středu 23. března od 18.00 hodin. Koncert bude první hodinu vysílán v přímém přenosu.

Skupina Neřež vznikla v roce 1998 jako volné pokračování skupiny Nerez. Z kapely Jaromíra Nohavici přicházejí do nových Neřež dva zásadní členové – Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál, kteří spolupracovali např. i s Marii Rottrovou. Ve stejném a následujícím roce představují publiku své dvě nahrávky: Neřež a Neřež–Nebezpečné síly. V roce 2001 vydávají u velkého vydavatelství třetí album s názvem Ještě jednou. Následuje přechod k Indies, u kterého v roce 2004 vydávají dvojalbum Jednou měř, 2x Neřež. Skupina se pak více soustřeďuje na koncertování a prodej nosičů bere jako doplněk živé produkce. Všechny další své nahrávky Neřež produkuje ve vlastní režii. Sestava skupiny se během těchto let několikrát obmění. Nyní skupina hraje ve složení: Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský, Robert Fischmann, Filip Benešovský a Vít Beneš.

V roce 2010 dostala skupina nabídku od producentů filmu Román pro muže. Hudbu k filmu skládá Zdeněk Vřešťál s Neřež už v novém obsazení. Závěrečnou píseň filmu s názvem Jednou tu nebudeme nazpíval sám Miroslav Donutil. Vít Sázavský v poslední době zase spolupracuje s českými divadly. Je autorem hudební složky představení Malované na skle, Trampoty brouka Pytlíka nebo Balada pro banditu.

NEŘEŽ zahraje exkluzivně v přímém přenosu v hudebním studiu 1 ČRo Ostrava ve středu 23. března od 18.00 do 19.00 hodin. Pro návštěvníky studia 1 pak bude koncert dále pokračovat. Vstupenky v hodnotě 100,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava.
Tradici koncertů v přímých přenosech nebo na záznam si Český rozhlas Ostrava nejen mezi svými posluchači udržuje již léta. V sérií koncertů se v hudebním studiu 1 představují známí umělci české i zahraniční hudební scény různých žánrů; místo dostávají i známé regionální kapely.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online