ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22373 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Největší hity z českých filmů a pohádek v květnu rozezní Rudolfinum

0 Redakce PLAY.CZ 14.4.2016

Praha, 14. dubna 2016 – Od večerníčkových melodií, přes nejznámější pohádky, Cirkus Humberto, přes Kolju, Nemocnici na kraji města nebo Četnické humoresky, až po titulní melodii z Vrchní, prchni či 30 případů majora Zemana. Tyto a desítky dalších hitů uslyší návštěvníci mimořádného koncertu pod názvem Pocta českým filmům a pohádkám, jenž pořádá rádio Classic Praha. Dvořákova síň pražského Rudolfina se 11. května, v předvečer Pražského jara, rozezní českou filmovou hudbou. „Jsme velmi potěšení, že účast přislíbilo i legendární duo Uhlíř – Svěrák, kteří na podiu zazpívají jednu ze svých nejznámějších písní Není nutno,“ podotýká Martina Klausová, ředitelka rádia Classic Praha, které akci organizuje.

Pod taktovkou dirigenta Martina Kumžáka zahraje orchestr PKF-Prague Philharmonia, o hlasový doprovod se postará Pražský filharmonický sbor a dětský sbor Severáček a sólových partů se ujmou Tereza Černochová a Ondřej Ruml. Večerem provede a na varhany zahraje Nikola Bojčev, pořadatel koncertního cyklu Film Music Prague.

Pocta českým filmům a pohádkám„Zatímco filmovou hudbu Hollywoodu je možné slyšet v českých koncertních síních stále víc, o té české to neplatí. Naším koncertem to chceme napravit a na jednom místě připomenout dílo největších českých skladatelů filmové hudby, jako je Luboš Fišer, Zdeněk Liška nebo Vadim Petrov,“ říká Martina Klausová, ředitelka rádia Classic Praha, které akci organizuje.

Classic Praha, který je v tuzemsku jediným soukromým rádiem vysílajícím klasickou hudbu, chce koncertem vzdát hold žijícím i nežijícím skladatelským legendám 20. století, které se autorsky podepsaly pod hudbu k večerníčkům, pohádkám, seriálům i celovečerním filmům, z nichž mnohé jsou považovány za kultovní.

Vstupenky jsou k dostání přes prodejní síť Ticketstream nebo přímo na stránkách www.classicpraha.cz. Detaily koncertu naleznete na facebooku rádia Classic Praha https://www.facebook.com/events/560298847468473/

Poslouchejte Classic Praha online