ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10903 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Naďa Urbánková v cyklu Jižní Čechy a já

0 Redakce PLAY.CZ 15.10.2013

Ve středu 16. října 2013 od 19 hodin bude hostem veřejné nahrávky z cyklu povídání se zajímavými osobnostmi „Jižní Čechy a já“ ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice moderátorka, herečka, zpěvačka a pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková.

Naďa Urbánková, rodným jménem Naděžda Balabánová, se stala sice diplomovanou zdravotní sestrou, přesto se stále věnovala zdokonalování svých pěveckých i hereckých kvalit.  Jako herečka debutovala roku 1959 v divadle Pardubicích, v roce 1964 navázala spolupráci s divadlem Semafor. Proslavila se brzy i jako zpěvačka, výrazně na sebe upozornila písní Drahý můj, kterou zpívala s Jiřím Grossmannem.

V 70. letech dosáhla Naďa Urbánková dalších velkých úspěchů s Country Beatem před publikem v Anglii i v Americe. Často vystupovala v televizi, hrála ve filmu, koncertovala s orchestrem Václava Hybše, působila v Hudebním divadle v Karlíně. Po řadu let patřila k našim nejoblíbenějším a nejúspěšnějším zpěvačkám.

Naďa Urbánková (foto Michal Novotný)Naďu Urbánkovou znají velmi dobře také posluchači Českého rozhlasu. Její autorský pořad s názvem Vlídné vlny vysílal v minulosti Český rozhlas České Budějovice, v současné době ji můžete slýchat každý víkend v pořadu Českého rozhlasu Region, Vysočina jako moderátorku písniček na přání.

S Naďou Urbánkovou se můžete osobně setkat ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice ve středu 16. října v 19 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit v den akce od 18 do 19 hodin v rozhlasové kavárně Ema v ulici U Tří lvů 1 nebo rezervovat na telefonním čísle 602 133 334. Držitelé průkazky ZTP mají 20procentní slevu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online