ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Štědrý večer se v pořadu Radio 1 On Stage představí Maxence Cyrin, Lenka Dusilová a Sigur Rós

0 Redakce PLAY.CZ 23.12.2013

V úterý 24. prosince na Štědrý večer proběhne speciální vydání pořadu Radio 1 On Stage, které přinese tři výjimečné hudební projekty. Posluchačům se v koncertní podobě představí francouzský hudebník a skladatel Maxence Cyrin, domácí zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová s kapelou Baromantika a islandská skupina Sigur Rós. Speciální vydání pořadu Radio 1 On Stage budeme vysílat od 20 hodin do půlnoci.

Prvním z koncertů je záznam vystoupení Maxence Cyrina, které proběhlo v únoru 2010 v rámci koncertní série EuroConnections v Paláci Akropolis. Maxence se původně věnoval klasické hudbě a hře na piano. Později se dostal k elektronice a začal přemýšlet, jak skloubit křehkost klavíru a průraznost taneční hudby. S přítelem a kolegou z rádia, Laurentem Garnierem, přišli na originální nápad – převést čistě elektronické skladby do tradičního notového zápisu a přehrát je na piano. Jako první vyšlo album Modern Rhapsodies, které v sólových klavírních verzích představilo skladby od Aphexe Twina, Mobyho, Depeche Mode, Massive Attack nebo LFO. Na koncertě v Praze Maxence propagoval album Novö Piano (2010), na kterém hraje hity od Nirvany, Justice, My Bloody Valentine, Daft Punk, The Pixies nebo Beyoncé.

Webové stránky Maxence Cyrina: http://www.myspace.com/maxencecyrin

Druhý záznam představí Lenku Dusilovou a její kapelu Baromantika na letošním koncertě v Lucerna Music Baru. Baromantika vznikla po období hledání zvukového světa a tvůrčího týmu, který by nejlépe souzněl s vlastní sólovou tvorbou přední české zpěvačky Lenky Dusilové. Výsledkem je indie-popová kapela Baromantika a jejich eponymní elektro-akustické album z roku 2011. Kolekce skladeb na tomto albu je expedicí do Lenčina současného hudebního světa, který našla společně s Beatou Hlavenkovou, Viliamem Bérešem, Patrickem Karpentskim a Martinem Novákem.

Webové stránky Lenky Dusilové: http://www.lenkad.com/

Posledním, třetím koncertem bude záznam koncertu islandské kapely Sigur Rós. Jedná se o vystoupení, které Sigur Rós odehráli 28. června 2008 v Reykjavíku v rámci ekologické akce Náttúra, která upozorňuje na ničení islandské přírody. Vedle Sigur Rós na koncertu vystoupila také Björk.

Tracklist koncertu: svefn g englar ny batteri glosoli saeglopur vid spilum endalaust hoppipolla med blodnasir inni mer syngur vitleysingur hafsol gobbledigook popplagid

Webové stránky Sigur Rós: http://www.sigurros.com

Více o akci Náttúra: http://nattura.wordpress.com/

SPECIÁLNÍ VYDÁNÍ POŘADU RADIO 1 ON STAGE PROBĚHNE V ÚTERÝ 24. PROSINCE 2013 OD 20:00 DO 24:00. http://www.radio1.cz/onstage

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
14.1.2014 – URICH SCHNAUSS (koncert z 24.4.2013, Praha – Palác Akropolis)
28.1.2014 – NILS FRAHM (koncert z 9.10.2012, Praha – Palác Akropolis)
GREG HEINES (koncert z 30.5.2013, Praha – Palác Akropolis)

PF 2014 R1
Poslouchejte Radio 1 online