ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18125 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Radiu 1 startuje nový pořad In the bed

0 Redakce PLAY.CZ 19.11.2009

V noci ze čtvrtka na pátek (19./20. 11.2009) začíná nový pravidelný pořad na Radiu 1 s názvem In the bed. Vysílat se bude jednou za čtrnáct dní od 0.30 do 2.00, bude se tedy po týdnu střídat s pořadem 13 syrových Petra Vrby. Také In the bed se zaměří na různé hybridy, anomálie a solitéry a na nečekaná spojení napříč žánry, styly i rody.

„Všichni myslíme na Madonnu, ale chceme dělat jiný věci“, heslo, které si pořad vetknul do záhlaví, chce poukázat na „skrytý pop“ v různých takzvaně alternativních přístupech a „skrytý hluk“ v tzv. popu, neboli touhu po silném gestu prostřednictvím hudby, která se vlastně skrývá – ať už ve formě radikálního zvuku, extrémní stylizace nebo rádoby šokující teorie. Tajný pop, nezakrytý noise, špína, chyby, přehánění, oproštění – to jsou některé charakteristiky, které se v poslední době dají vysledovat na scéně vyrůstající z vlivů experimentální hudby, lo-fi psychedelie, post punku, radikální elektroniky, noisu či freak folku, ale také v divné, byť i známé tvorbě autorů, k nimž se tyto styly zpětně obracejí. Jejich těžko definovatelnou spojnicí je izolacionismus: snaha obejít hlavní i všechny vedlejší proudy a důvěra v omezené prostory malých klubů, obýváků, kuchyní, anebo právě postelí, kde se v noci nejlépe poslouchá odvrácená hudba.

Moderátoři pořadu Head in Body, Elza Aids, Jan Klamm, Karel Kouba a další přizvaní aktivisté a aktivistky na současné nezávislé hudební scéně, chystají také pozvánky na aktuální koncerty, příležitostné tematické bloky, profily či rozhovory. Playlisty jednotlivých dílů a různé aktuality budou zveřejňovány na webové stránce pořadu www.radio1.cz/inthebed


Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Poslouchejte Radio 1 online