ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5779 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Play.cz nová televize Medic TV

0 Redakce 10.3.2008

Společnost LIVE.CZ a.s., na svém serveru Play.cz, přináší novou interaktivní televizi Medic TV z oblasti estetické medicíny a lázeňství.

Celý projekt Medic TV je zaměřen na širokou ale i odbornou veřejnost, např. lékaře, kteří nejsou v dané oblasti specialisty. Vysílání probíhá v češtině, ruštině, němčině, angličtině a je k dispozici zdarma.

Ředitel Medic TV As. MUDr. Roman Šmucler, CSc. sám moderuje řadu reportáží a říká:
„Celý projekt Medic TV je pro mě jedinečnou šancí využít své televizní zkušenosti k tomu, abych divákům ukázal, jak může být medicína zajímavá.“

Výhodou u Medic TV je možnost sledovat právě to, co vás zajímá. Do budoucna se uvažuje i s kontinuálním vysíláním, tak jak počet pořadů poroste. Výborné je, že si divák může zvolit kvalitu podle rychlosti připojení. Nejvyšší kvalita vysílání je přitom plně srovnatelná s klasickou televizí.

Rozhovor s MUDr. Romanem Šmuclerem exkluzivně pro server Play.cz.

Jak vznikla myšlenka založit Medic TV, internetovou televizi zaměřenou na medicínu?

Je málo tak zajímavých a důležitých oborů pro každého, jako je bezesporu medicína. A také bohužel málo tak složitých. Nejnovějších informací nejen pro lékaře, ale i všechny pacienty není stále dostatek. Medicínská televize v celosvětovém měřítku čekala na internet. Divák chce vidět to, co ho zajímá nebo bolí přímo a ne čekat, až se ve vysílání jeho problém objeví možná za měsíc ve tři odpoledne.

Co přináší Medic Tv pro širokou diváckou veřejnost?

Především pohled pod ruce lékařů, než se pod ně dostane dotyčný divák.

Najdeme Vás pane doktore v nějaké reportáži při práci?

Řadu reportáží sám moderuji. Celý projekt MedicTV  je pro mě jedinečnou šancí využít své televizní zkušenosti k tomu, abych divákům ukázal, jak může být medicína zajímavá.

Jakým odvětvím lékařství se Medic TV převážně věnuje?

Začali jsme tím, co je nám blízké – estetickou medicínou a lázeňstvím. Postupně bychom ale chtěli, aby diváci našli odpovědi na všechny své dotazy.

Je Medic Tv zaměřena i na odbornou veřejnost?

V tuto chvíli je určena hlavně pro širší odbornou veřejnost, tj. lékaře, kteří v dané věci nejsou specialisty. S výrobou filmů pro odborníky včetně záznamů kongresů máme zkušenost z jiných projektů.V budoucnu bude těžiště naší práce pro odborníky především v získávání a zpracování pravidelných informacích o nejnovější trendech jednotlivých lékařských oborů. Medicína se tím může hodně zdemokratizovat. Kolik lidí z ČR dnes jezdí do USA na odborné kongresy. Promile? Méně?

Video reportáže v Medic TV budou jen v českém jazyce?

Od samého začátku jsme čtyřjazyční – čeština, ruština, němčina, angličtina. V principu samozřejmě není problém vysílat ve více jazycích, ale zatím se budeme koncentrovat na tyto čtyři.

Bude Medic TV nějakým způsobem zpoplatněna?

Pro širokou veřejnost o tom zatím neuvažujeme. Zatím náklady pokrývají sponzoři. U velmi specializovaných a nákladných příspěvků chceme kombinovat sponzoring ze strany medicínského průmyslu s plánovanými poplatky. Řadu odborných filmů ale chceme zpoplatnit a naše zkušenosti ze zahraničí jsou příznivé. Pro lékaře je finančně výhodné si přednášku neovlivněnou jakýmikoli komerčními zájmy poslechnout v pohodlí u svého počítače, než cestovat řekněme do USA a pak stejně zaplatit kongresový poplatek.

Spolupracujete s broadbandovým serverem Play.cz, jak funguje tedy vysílání Medic TV?

U Medic TV máte výhodu, že si pustíte právě to, co Vás zajímá. Do budoucna počítáme i s kontinuálním vysíláním, tak jak počet pořadů poroste. Výborné je, že si můžete zvolit kvalitu podle rychlosti připojení a nejvyšší kvalita je plně srovnatelná s klasickou televizí.

Je momentálně nějaká konkrétní novinka z medicíny, kterou bychom se mohli dozvědět z vaší televize?

Bylo by smutné, kdyby jich v mnoha hodinách našeho materiálu nebylo hodně. Mohu ale třeba jmenovat úspěšný film o metodě „závěsů“ pro vypnutí čela a odstranění vrásek Endotine. Metodu jsme zavedli do Střední Evropy, a tak byl film zatím vždy zajímavou novinkou pro kohokoliv., Je to nesmírně zajímavé, „musí se to vidět“, nikdo to dosud neměl možnost zhlédnout. Alternativou k našemu videu je možnost zaplatit si studijní pobyt v Kalifornii. To je ovšem trochu nepraktické a vyjde to na řekněme na 150 000 Kč…

Sledujte Medic TV online

Děkuji Vám za rozhovor
Marcela Buchtová, LIVE.CZ a.s.
www.play.cz
[email protected]
Mob.: + 420 777143034

Praktický chirurg kliniky Asklepion při práci na operačním sále

Pan doktor Šmucler ve stomatologické ordinaci Asklepionu vypráví o stomatologii

Stomatologická ordinace v Asklepionu

Pan doktor Šmucler při práci – operace zubních implantatů

Zubní hygienistka konzultuje s klientem danou problematiku – ordinace zubní hygieny

Sledujte Medic TV online