ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5896 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na akci Daruj krev s ČRo Ostrava dorazilo 272 dárců

0 Redakce PLAY.CZ 13.9.2013

Dnešními odběry v karvinské nemocnici skončila dvoudenní akce „Daruj krev s Českým rozhlasem Ostrava“. Celkem přišlo 272 dárců, z toho 32 prvodárců. Patronem akce byl Libor Uher – horolezec, skialpinista a vytrvalostní sportovec.

Letošní akce Českého rozhlasu Ostrava na podporu bezplatného dárcovství krve proběhla v termínech 10. a 11. září. Dárci mohli navštívit čtyři transfuzní stanice nemocničních objektů v Moravskoslezském kraji. V úterý 10. září proběhly odběry v Krevním centru FNO v Ostravě-Porubě, ve Slezské nemocnici v Opavě a v Nemocnici Třinec. Dnes dopoledne akce skončila odběry v transfuzní stanici Nemocnice s Poliklinikou Karviná-Ráj.

Celkem se akce zúčastnilo 272 dárců. Z toho 169 byli dárci krve a 103 dárců darovalo plazmu. Vůbec poprvé přišlo darovat krev 32 dárců. „Krev stále nejde uměle vyrobit. Přitom každý z nás potřebuje za svůj život v průměru 4x krevní transfuzi a 12x preparát vyrobený z krve. Podporou myšlenky dárcovství se chceme podílet na záchraně zdraví nebo i života druhého člověka,“ uvedl Daniel Martínek z marketingového oddělení ČRo Ostrava.

Patronem letošního termínu byl Libor Uher – horolezec, skialpinista, druhý Čech na K2 a účastník mnoha expedic v Himálajích. I když odběry byly bezplatné a dobrovolné, každý z dárců si odnesl drobné dárky od partnerů akce a litrový džus.

Český rozhlas si neklade za cíl přivést k odběrům co největší počet dárců. Snaží se maximálně spolupracovat se zdravotnickými zařízeními a vycházet vstříc jejich potřebám. Smysl projektu je zejména v šíření osvěty, zprostředkovávání informací, bourání mýtů a obav z odběrů krve a snaha oslovit především prvodárce.

Poslouchejte ČRo Ostrava online