ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8391 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Moravský Silvestr 2011

0 Redakce PLAY.CZ 29.12.2011

Moravské stanice Českého rozhlasu připravily na sobotu pro okruh všech regionálních stanic Českého rozhlasu „Moravský Silvestr 2011“.
Veřejná nahrávka, která se natáčela v Janíkově stodole ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v prosinci t.r., bude vysílána v sobotu 31. prosince od 19.00 hodin do půlnoci.

Tři moravské stanice – Český rozhlas Ostrava, Olomouc a Brno se po roce činorodé spolupráce, kdy společně vysílaly přímé přenosy z nejrůznějších míst Moravy, rozhodly, že připraví letošní hlavní silvestrovský program. Vysílat se bude od 19 hodin do půlnoci na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu a krom návštěvy u jubilanta Jiřího Suchého nabídne Galavečer z Janíkovy stodoly ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Pozvání moderátorek Marcely Vandrové, Zory Ježkové a Dagmar Misařové přijali herci Zdena Herfortová, Petr Kubes a Igor Bareš, cestovatelé Richard a Mirka Konkolští, záhadalog Arnošt Vašíček, malíř Libor Vojkůvka, znalec brněnského podzemí Aleš Svoboda, sexuolog Radim Uzel a mnozí další. Hudebně se o náplň večera postarají Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů, Cimbálová muzika Stanislava Gabriela, Hanácký pěvecký sbor Rovina a Duo Kuko.

O tom, že se budete dobře bavit, ani chvíli nepochybujte. Jedna historka za všechny. Znalec brněnského podzemí Aleš Svoboda dal k lepšímu historku o tom, jak ve starých plánech Brna objevil, že v Pekařské ulici vede podzemím pod tramvajovou tratí mezi dvěma domy spojovací chodba. „To jsem ale netušil, že do jednoho z těch domů se čerstvě nastěhovala banka a že do sklepních prostor umístila trezory a sejfy. Po dlouhém přesvědčování ostrahy objektu se nakonec podařilo překonat všechna zabezpečovací zařízení a do onoho sklepa sejít. Zřízenec, který mě doprovázel, mě stále ubezpečoval, že tady žádná podzemní chodba není, až utkvělo mé i jeho oko na poklopu na podlaze. To je prý jen krátká odpadní šachta. I vlezli jsme do toho úzkého prostoru a sestoupali po žebříku dolů. Stěny se postupně rozšiřovaly, až vytvořily úhledně vyklenutý tunel. Postupovali jsme chodbou stále dál, už jsme slyšeli rachot tramvají ve výšce nad námi, už jsme před sebou spatřili záblesk denního světla.Bankovní zřízenec byl stále zamlklejší a vyjevenější. Narazili jsme na dřevěný žebřík a vystoupali po něm nahoru, zvedli jsme lehký poklop a ocitli se na dvorku protějšího domu. Na studni tam seděli dva bezdomovci a jedli konzervu. Zřízenec pomalu a tiše procedil mezi zuby: „Že jsem to nevěděl dřív. Stačilo jednou projít tunel a už jsem mohl být na Bermudách!“

MORAVSKÝ SILVESTR 2011 startuje 31. prosince v 19 hodin na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.

Poslouchejte ČRo Ostrava online