ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4751 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Moravský rok s Bílou sobotou

0 Redakce PLAY.CZ 22.4.2011

První z přímých přenosů „Moravského roku“ přinese posluchačům Valašské velikonoční tradice a zvyky. Český rozhlas Ostrava zavítá tuto sobotu do Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Od 10.00 hodin proběhne dvouhodinový přímý přenos, který uslyší posluchači všech regionálních studií Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku.

Moravský rok – to je nový projekt regionálních studií Českého rozhlasu v Ostravě, Olomouci a Brně. Celkem ve čtyřech přímých přenosech zprostředkují studia navzájem pro své posluchače dění ve svých krajích. Projekt odstartuje přenos Bílé soboty 23. dubna z Rožnova pod Radhoštěm, následují přenosy z folklórního festivalu ve Strážnici (29. června), z hanáckých dožínek (27. srpna) a posledním přenosem bude jihomoravské vinobraní (24. září).

O Bílé sobotě čeká Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami, k tomu budou hrát muziky Javořina a Staré Gatě. „V Dřevěném městečku na nás budou čekat ogaři i dcérky znalí zvyků i tradic, s nimi kraslice, tatary, březové metličky, klapotky a tragače, řehtačky i rapače. Dozvíme se, proč se pálí ratolesti z Květné neděle, jakou roli sehrávají v obřadech oheň a očistná voda a jak chránili hospodáři svá pole před blesky a krupobitím. Pozdravíme se s jehňátky i kůzlátky, připravíme velikonoční hlavičku a upečeme vdolky i mazance – zkrátka, připravíme se na šmigrust a ochutnáme něco zeleného, abychom byli zdraví po celý rok,“ zve k poslechu redaktorka ČRo Ostrava Dagmar Misařová, která posluchače provede celým přenosem.

Dvouhodinový přímý přenos s názvem „Velikonoce na Valašsku – Bílá sobota“ naladí posluchači regionálních studií Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku v sobotu 23. dubna od 10.00 hodin.
Přehled jednotlivých frekvencí pro daný region zde: http://www.rozhlas.cz/vysilace/portal/, lze poslouchat také přes internet na adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online