ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7510 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Moravský rok navštíví francouzské baroko na Hané

0 Redakce PLAY.CZ 25.9.2013

V posledním přímém přenosu letošního ročníku Moravského roku se v sobotu 28. září od 10.05 hodin vypraví posluchači na zámek v Náměšti na Hané. Cyklus Moravský rok, jehož prostřednictvím letos objevují posluchači taje a krásy moravských a slezských hradů a zámků, připravují a souběžně vysílají Český rozhlas Ostrava, Olomouc a Brno.

„V dalším přímém přenosu z cyklu Moravský rok se vydáme z Olomouce jen 15 km západně. Právě tady najdeme jeden evropský unikát – zámek v Náměšti na Hané. Široko daleko nespatříte tak jedinečné sbírky. Dech se vám zatají nad vzácným míšeňským porcelánem, nad vznešeností expozice kočárů olomouckých arcibiskupů. Oči vám budou přecházet už při prvním pohledu na barokní stavbu francouzského typu vznosně položenou uprostřed kruhovitého parku, z něhož čtyřmi směry vycházejí lipové aleje,“ zve k poslechu režisér přímého přenosu Michal Bureš.

V Náměšti na Hané žijí moc šikovní, pracovití a vzdělaní lidé, kteří dobře znají historii tohoto místa a taky třeba to, kdo čertovi na zádech proletěl černou dírou ve skále pod zámkem přímo do pekla.

Během dvouhodinového přímého přenosu naživo zahraje a zazpívá Wabi Daněk. Slovem posluchače provede Zora Ježková a Aleš Spurný z redakce Českého rozhlasu Olomouc. Chybět nebude ani posluchačská soutěž na telefonu 702 005 001.

V pořadí sedmý (a letos poslední) přímý přenos Moravského roku 2013 naladí posluchači regionálních studií Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku 28. září od 10.05 hodin na těchto frekvencích: www.rozhlas.cz/vysilace/portal. Přímý přenos lze poslouchat také přes internet na adresách www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online