ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6998 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Moravský rok dobude hrad Bouzov

0 Redakce PLAY.CZ 27.5.2013

Další přímý přenos společného projektu moravských stanic Českého rozhlasu MORAVSKÝ ROK, který letos putuje pro moravských a slezských hradech a zámcích, navštíví v sobotu 1. června majestátní hrad Bouzov. Přímý přenos naladí posluchači Českého rozhlasu Ostrava, Olomouc a Brno od 10.05 hodin.

Historie hradu sahá až do 14. století a mezi první vlastníky patřili Búz z Bouzova, moravský markrabě Jošt nebo král Jiří z Poděbrad. Od roku 1696 jsou osudy hradu spojeny s Řádem německých rytířů. Byl to právě velmistr tohoto řádu, arcivévoda Evžen Habsburský, který se zasloužil o radikální přestavbu Bouzova, během níž získal hrad svou romantickou podobu, kterou známe dodneška.

„Toto v mnoha ohledech magické místo nám představí kastelánka Zuzana Šulcová, herec Igor Bareš, myslivec a písmák Jiří Ženožička a mnozí další. Projedeme se na ponících, přiblížíme atmosféru zdejšího Dne dětí, kuchař Peter Ontek připraví jednu osvědčenou rybí specialitu – Bouzov má totiž rybu ve svém obecním znaku – a nezapomeneme ani na posluchačskou soutěž o dárek z bouzovské sklárny. Poslouchejte Český rozhlas Ostrava, Olomouc a Brno. Začínáme v 10.05 hodin,“ zve k poslechu Michal Bureš, režisér a garant Moravského roku.

Hrát a zpívat v průběhu přenosu bude skupina Quanti Minoris. Slovem provázejí Zora Ježková a Aleš Spurný z Českého rozhlasu Olomouc.

V pořadí třetí přímý přenos Moravského roku 2013 naladí posluchači regionálních studií Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku v sobotu 1. června od 10.05 hodin. Přehled jednotlivých frekvencí pro daný region najdou posluchači na www.rozhlas.cz/vysilace/portal. Přímý přenos lze poslouchat také přes internet na adresách www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online