ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6050 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Moderní rocková hudba na RockZone

0 Redakce 22.1.2008

Server PLAY.CZ je jediným internetovým providerem rádia RockZone 105,9

RockZone 105,9 je jediné české terestriální rádio, ktré se specializuje na moderní rockovou hudbu po roce 1990. V jeho programu může posluchač najít nahrávky klasického metalu, punku, hardcoru, nu metalu, emo, alternativního rocku a dalších řízných, ostrých a tvrdých stylů. Mezi pražskými rádii má jedno neobvyklé prvenství – zbyl na ni vysílač s nejmenším výkonem.

Přesto věhlas stanice, která vysílá internetově jen přes server play.cz, http://www.play.cz/rockzone-radio už překročil hranice. Podle mailové korespondence ji posluchají Češi, rozptýlení všude po světě, stejně jako překvapivě široký okruh posluchačů na Slovensku a v Polsku.

Kolem rádia vznikl v průběhu už skoro tří let existence tým moderátorů, kteří na rozdíl od svých kolegů v popových rádiích dokonale znají všechnu nabízenou hudbu od Metalliky a Guns N´Roses po nejaktuálnější nahrávky Serje Tankiana, Tarji nebo White Stripes. Najdeme mezi nimi muzikanty Martina Zellera (Cocotte Minute), Tomáše Frödeho (Imodium), Šimona Kalouska (The Deserts) a Honzu Křížka (Blue Effect). Skoro každý den večer probíhá talk show s některou českou kapelou. Vystřídali se v něm už všichni, kdo v českém moderním rocku něco znamenají.

Nejen tím RockZone 105,9 podporuje český rock.
Díky této stanici se do éteru dostaly i nové české kapely jako Mauritius, Mata Hari, Luca Brassi, Egotrip nebo Fourth Face.
Originálnější stanici v Praze nenajdete.

Poslouchejte radio RockZone

105,9 online