ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Moderátor Ricky Gervais ve Zlatých globech končí

0 Redakce 23.1.2012

Předávání Zlatých globů proběhlo sice už minulý týden, v Hollywoodu se ale kolem nich stále diskutuje. A zdaleka nejde pouze o filmy. Dramaticky se hovoří především i o tom, zda slova moderátora večera, britského komika Rickyho Gervaise, o „bobru“ Jodie Foster (řekl, že bobra Jodie Fosterové zatím nikdo neviděl, ale to neznamená, že není hezký) neprolomila hollywoodská tabu, nebo jestli šlo pouze o primitivní žert.

Tlustou čáru za tři roky trvajícími diskusemi o své roli v Zlatých globech udělal sám Gervais. Dva dny po ceremoniálu na svém blogu napsal „Thank f*** that’s over“, čímž oznámil svůj konec na této akci. Dodal, že se už nikdy nedá přemluvit k tomu, aby Zlaté globy uváděl.

Tu práci pak přirovnal k seskoku padákem. „Mám pocit, že jsem sice přežil, ale cítím se opravdu divně,“ vysvětlil.

Svým přístupem k práci moderátora popudil během tří let, kdy ji vykonával, jak své kritiky, tak obdivovatele. Zatímco první dva roky byli slyšet zejména ti první, kterým se zdál být jeho způsob moderování příliš agresivní a drzý, letos byli slyšet především jeho obdivovatelé, kteří soudí, že se Gervais příliš stáhl a nebyl na pódiu nijak zajímavý.

Nuda, křeč, bez humoru,“ tak nejčastěji hodnotili filmoví kritici průběh letošního ceremoniálu. V minulosti přitom ti samí kritici psali, že žerty o panenství Madonny nebo strefování se do rozvodů herců nebylo vhodné. Gervais tím prý překročil hranici vkusu tak, jak na to v Hollywoodu nejsou zvyklí. Tvrdí to i pořadatelé cen z Hollywood Foreign Press Association (HFPA).

Jméno nového moderátora ještě nepadlo. Všichni ale vědí, že to bude mít v každém případě velice těžké.

JŠp