ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13556 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Moderátor Evropy 2 Ondřej En.dru Havlík

0 Redakce PLAY.CZ 21.3.2012

Moderátor Evropy 2 Ondřej En.dru Havlík pojede bojovat o zlato!

Nejnovější posila rádia Evropa 2 Ondřej En.dru Havlík postoupil do světového finále Boss Loop Station World Championship

Ondřej Havlík, který je zasvěceným více známý jako En.dru, patří na špici našich beatboxerů. Pro všechny, kterým novotvar loopování nic neříká jen krátce – loopování nebo chcete-li looping je vytváření hudebních smyček, které se postupně nahrávají přímo před publikem pomocí elektronických efektů, či nástrojů, v případě En.drua pouze hlasem a pusou. Tímto způsobem vznikají před diváky živé “accapella” improvizace nejrůznějších hudebních stylů (electro, hip-hop,acid jazz, funky, ethno…), jejíchž součástí je beatboxová rytmika, vokály, beatboxové efekty, imitace hudebních nástrojů, rap a taky zpěv. Beatboxová show tak dostává zcela nový, hudební rozměr.

Po tom, co En.dru na české scéně posbíral všechny myslitelné ceny (je dvojnásobný mistr České Republiky v beatboxu, dvojnásobný vítěz Czech Boss Looping contest a mistr ČR v kategorii team beatbox s kapelou Beatburger band), stal se vicemistrem světa v kategorii team beatbox s kapelou Beatburger band a vítězem Evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle. Nyní ho čeká nová výzva – Boss Loop Station World Championship, který proběhne 21.3.2012 ve Frankfurtu. Zde poměří své “hudební” síly s dalšími třinácti finalisty.

Jeho pořad Škola beatboXXu neboli Zvukees můžete pravidelně slyšet i v éteru rádia Evropa 2 v rámci programových bloků Afterparty a MaXXimum muziky. Součástí týmu rádia se En.dru stal letos v lednu. Společně s Petrem „Nastym“ Cerhou moderují také o víkendu od 8 do 12 hodin.

Patříte-li mezi příznivce nebo fanoušky tohoto českého umělce, držte mu palce!

Ondřej En.dru Havlík

En.dru, neboli Ondřej Havlík je rodilý Ústečák, doma se ale dlouho neohřál, ještě než dokončil gymnázium začal studovat Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Je tedy vystudovaný činoherní herec. Ale možná víc než to vešel do povědomí jako neuvěřitelný beatboxový a vokální performer nejen u nás, ale i v Japonsku, Holandsku, Francii, nebo Německu. Vystupuje sólo a nebo jako doprovod různých muzikantů – od Vojty Dyka, Dana Bárty až ke Karlovi Gottovi. Nezatracuje talentové soutěže, roku 2005 se stal finalistou soutěže Česko Slovensko má talent. Ani v jiných soutěžích na sebe úspěchy nenechají čekat, v roce 2006 získal 1. místo v kategorii skupinový beatbox na mistrovství ČR s kapelou Beatburger Band. O rok později vybojoval 1. místo v kategorii sólo beatbox na Evropské soutěži „Marathon beatbox battle„ na festivalu Splash a první příčka mu patřila také na mistrovství ČR v kategorii sólo beatbox, o rok později vítězství znovu obhájil. Kromě sólo vystupovaní a produkce hudby s Loopstationem na ulicích Evropských měst (Dresden, Berlín, Zadar, Graz, Brno, Praha, Nice…) se prosadil i v televizi, kde se stal moderátorem pořadu Vertikal na ČT4 sport, společne s Petrem Cerhou aka Nastym, svým budoucím parťákem z Evropy 2.

Úspěchy v loopingové soutěži muzikantů Boss loop contest Czech Republic (loni a předloni se stal vítězem) ho dostaly až do finále Boss Loop Station World Championship, finále světové soutěže. Od ledna letošního roku se stal členem týmu rádia Evropa 2.

Zajímavost navíc: Od roku 2004 hraje v České republice japonské frašky Kjógen v rámci sdružení „Malé divadlo kjógenu“, čemuž předcházela měsíční stáž v Japonském Kjótu, kde studoval tradiční japonskéh divadelní frašky Kjógen u mistra Kjótské školy Okura Šigejama Šimeho.

Poslouchejte Evropu 2 online