ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30699 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mladí Muzikanti z jižních Čech se představí v rozhlasovém cyklu Podzim s dechovkou

0 Redakce PLAY.CZ 20.11.2013

Ve čtvrtek 21. listopadu pokračuje ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice další veřejnou nahrávkou hudební koncertní cyklus Podzim s dechovkou. Naše pozvání přijala kapela Muzikanti z jižních Čech. Začátek je v 19. hodin.

Dechová hudba Muzikanti z jižních Čech vznikla teprve začátkem  roku 2012 v Chýnově u Tábora. Jejím zakladatelem a kapelníkem je Radek Hruška. Repertoár kapely je tvořen nejen hudebními díly v rytmu polky a valčíku předních jihočeských autorů Ladislava Kubeše, Ady Doška, Jana Lipolda, Viliama Béreše, Pavla Havlíka a dalších, ale i melodiemi moravskými či tanečními.

Kapela hraje v obsazení 12 muzikantů a 3 zpěváků. Věk muzikantů se pohybuje mezi 20. a 50. rokem, jejich věkový průměr je tak na jihočeské poměry velmi nízký. Jejich hybnou silou jsou energičnost, nadšení a dobrá nálada.

Kapelník Radek Hruška a jeho Muzikanti organizují v Chýnově každoroční mezinárodní přehlídku dechových hudeb.

Ty nejkrásnější jihočeské písničky v podání Muzikantů z jižních Čech si můžete poslechnout ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice ve čtvrtek 21. listopadu od 19 hodin. Vstup na koncert je volný, místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci hodinu před začátkem koncertu.

Sestřih všech koncertů z cyklu Podzim s dechovkou uslyšíte na Silvestra ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Muzikanti z jižních Čech

Poslouchejte ČRo České Budějovice online