ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5507 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Minnesengři 45 ke 45

0 Redakce PLAY.CZ 12.11.2013

V roce 2013 si legendární jihočeská folková skupina Minnesengři připomíná 45 let od svého založení. A právě na oslavu tohoto výročí se v českobudějovickém Metropolu ve čtvrtek 14. listopadu od 19 hodin uskuteční jedinečný koncert. Mezi hosty a gratulanty nebudou chybět Žalman a spol., Nezmaři, Pavlína Jíšová a Adélka Jonášová, Vojta Zícha a Druhá míza či Jiří Smrž. Mediálním partnerem je Český rozhlas České Budějovice.

Minnesengři vznikli na podzim roku 1968 v Českých Budějovicích. Skupina se v počátku zaměřovala na stylizovaný folklór, později se začala prosazovat i s přejatým repertoárem od významných zahraničních autorů, na okraji zájmu nezůstala ani její vlastní tvorba, jejíž přesahy bylo možné slyšet i v sólových projektech patrně nejznámějšího jihočeského folkového písničkáře Pavla Žalmana Lohonky. Kapela zanikla v roce 1990, kdy se muzikanti rozešli.

Velkou událostí bude i křest nového 2CD Minnesengři 45 ke 45. To je složeno právě ze 45 původních písniček, které Minnesengři natočili v Českém rozhlase České Budějovice, přičemž nechybí žádná ze známých a stále populárních skladeb (Nezacházej slunce, Zas je slunný den, Kdyby tady byla taková panenka a dalších). V součtu jde tedy o první skutečně reprezentativní antologii toho nejlepšího z bohatého archivu nahrávek, který po Minnesengrech v rozhlase zůstal. O hudební dramaturgii 2CD se podělili hudební redaktor ČRo ČB Martin Schuster a zakládající člen Minnesengrů Pavel Žalman Lohonka. Přílohou je obsáhlý booklet s informacemi o historii kapely, unikátními fotografiemi a dobovými recenzemi.

Nové výroční 2CD “Minnesengři 45 ke 45…to nejlepší” můžete zakoupit při koncertu 14. listopadu v DK Metropol České Budějovice nebo po omezenou dobu v kavárně Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1. Naleznete ho také v nabídce vydavatelství Radioservis.

Český rozhlas České Budějovice výroční koncert k 45. výročí Minnesengrů zaznamená a nabídne všem Jihočechům jako vánoční dárek na konci letošního roku.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Minnesengři 45 ke 45 - CD To nejlepší

Poslouchejte ČRo České Budějovice online