ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31149 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mezinárodní taneční hvězdy v Praze

0 Redakce 28.1.2007

Praha se stává atraktivní lokalitou nejen pro filmaře, ale i pro taneční mistry. Sjíždějí se z Německa, Egypta a dokonce až z USA, Indie a Chille, aby předali své taneční zkušenosti českým tanečnicím a tanečníkům. Zájem o mezinárodní workshopy je obrovský.Popularita tance u nás prudce stoupá. Tanec je stále častěji vyhledáván jako příjemná alternativa klasického cvičení nebo aerobiku. Stává se součástí zdravého životního stylu. Zásluhu na rostoucí oblibě tance mají i televizní taneční soutěže.Taneční semináře se zahraničními lektory proto mají velký úspěch.

Již tento víkend navštíví Prahu rakouská tanečnice orientálního tance Bahara. České tanečnice se pod jejím vedením naučí taneční rytmy, techniky třasu a tanec ze závojem.

V únoru přijede přímo z Egyptské Káhiry, kolébky klasického orientálního tance, velmi známá a populární Lubna Emam. Její návštěva je o to cennější, že z teplého jižní klima zásadně nevyjíždí do zimy, tj. např. do střední Evropy. Ale díky tomu, že se jí na minulé návštěvě Prahy velmi líbilo, učinila výjimku a přislíbila návštěvu i ve středoevropském chladném únoru. Tančit bude klasický egyptský styl a tzv. Baladi.

Třetím v pořadí bude taneční pár – dvě nejvýraznější taneční světové osobnosti současnosti. Beata a Horacio Cifuentes z Německa, kteří vydali nespočet výukových videí, vedou workshopy po celém světě a vystupují s unikátní taneční show, kterou nazývají Orientální fantasie a která nemá ve světě obdoby. Českou republiku navštíví v březnu, kdy budou české tanečnice učit tanec s činelkami, se závojem, klasický egyptský styl a mnohé další. V září přijedou znovu, a tentokrát se svou jedinečnou show.

V dubnu zavítá do Prahy až z dalekého Chille špičková lektorka ohnivého flamenca. V červnu se dočkají příznivci indického tance a orientálního tance, protože se v Praze sejdou mistr indického tance Ujwal M. Bhole (Indie) a mistr orientálního tance Momo Kadous (Egypt). Oba se navíc potkají i v porotě národní soutěže o nejlepší břišní tanečnici – soutěže Miss Orient. V létě se chystá mezinárodní taneční festival Let´s Dance, na kterém se představí nejlepší tanečníci z České republiky, a jako zahraniční hosté přislíbily účast dvě absolutní špičky orientálního tance: Jillina z USA a Osama Emam z Egypta.

České tanečnice mají tedy mnoho příležitostí si zatančit. Poznávání různých tanečních stylů, které se učí v zahraničí, je navíc nesmírně zajímavé a přínosné jak pro laiky tak i pro taneční odborníky.

Přihlášky na workshopy s mezinárodními tanečními lektory: http://www.centrumtance.cz