ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4848 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Magazín Zelené světy nahradí končící rozhlasový Receptář

0 Redakce PLAY.CZ 6.3.2014

Vždy, když něco končí, obvykle něco nového začíná. A právě to je případ pořadu Receptář je náš Českého rozhlasu České Budějovice. Hlasy Přemka Podlahy a Kateřiny Kalendové se naposledy nesly jihočeským éterem v pátek 28. února. Dobrou zprávou pro posluchače je, že již v pátek 7. března od 9 hodin uslyší zbrusu nový hobby magazín Zelené světy s moderátorsky zahradnickou dvojicí Hankou Šoberovou a Pavlem Chloubou.

Rozhlasová podoba oblíbeného pořadu pro zahrádkáře a kutily Receptář je náš se v Českém rozhlase České Budějovice zrodila před 13 lety. Přemek Podlaha a Kateřina Kalendová se svými spolupracovníky, odborníky z nejrůznějších oblastí, přinášeli cenné rady a nápady týkající se zahrady, dílny, kuchyně, domácnosti a zodpověděli stovky dotazů posluchačů.

Magazín Zelené světy nově představí kouzelný svět rostlin, a to hezky zblízka. Seznámí posluchače s okrasnými rostlinami, ale nezapomene ani na zeleninu, ovoce či byliny. Nakoukne do světa zahradní architektury, starých zahradnických knih i světa nejžhavějších zahradnických novinek. Možná občas zabloudí i za hranice zahradnictví. Vydáte se s ním do světa farmaření, botaniky nebo zahradnického cestování. Zkrátka a dobře můžete společně objevovat svět zahrad, rostlin i zahradnických nápadů. Světy zeleně jsou pravda obsáhlé.

Především se autoři těší na dotazy posluchačů. Spolu s týmem odborníků se budou snažit i nadále zodpovídat pěstitelské otázky. Dotazy je možné namluvit na rozhlasový telefonní záznamník na čísle 386 797 277, nebo napsat na e-mail [email protected] či poštovní adresu Český rozhlas České Budějovice, U Tří lvů 1, 370 01 České Budějovice.

Od dětství jsem fascinován světem rostlin, proto jsem nabídku k vytvoření pořadu o rostlinách bral velmi vážně. Navíc mám pocit, že v dnešní technické a moderní době by si rostliny zasloužily trochu více vážnosti a úcty, nebo dokonce i slávy, než se jim od společnosti dostává,“ přibližuje svůj vztah ke světu rostlin odborník a zahradnický publicista Pavel Chlouba.

V názvu pořadu Pavel Chlouba vidí symboliku a prolínání světů zeleniny, květin, ovoce, stromů či léčivých bylin a užitkových rostlin: „Zelené světy sice mají navázat na pořad Receptář je náš, ale velmi bych si přál, aby měly ještě širší záběr a postupně představovaly rostliny i z jiných pohledů, než na které jsme zvyklí.

Zahradnický hobby magazín Zelené světy si můžete naladit vždy v pátek po 9. hodině na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice – 106,4 MHz pro jižní Čechy a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online