ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30025 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letní Slunohrad slibuje skvělý zážitek

0 Redakce PLAY.CZ 17.6.2010

Přesně za týden, v úterý 22. června, od 18.00 hodin otevře své brány Slezskoostravský hrad. Uvítá návštěvníky již čtvrtého ročníku galakoncertu s názvem LETNÍ SLUNOHRAD. Akci pořádá Český rozhlas Ostrava, generálním partnerem galakoncertu je ArcelorMittal Ostrava. Na pódiu pod velkou hradní věží se letos v doprovodu Ostravského rozhlasového orchestru představí Lucie Bílá, Martin Chodúr, Helena Zeťová, Ashley Slater, Markéta Konvičková, Pavol Hammel a Jaromír Löffler.

Návštěvníky galakoncertu čeká neobvyklý hudební zážitek v kouzelných prostorech rekonstruovaného Slezskoostravského hradu. I tento čtvrtý ročník nabídne divákům kvalitní muziku, nevšední spojení známých umělců s rozhlasovým orchestrem a známé písně v nápaditých úpravách pro big band. Program na hradě začne v 18.00 hodin vystoupením kapely Pavel Novák Family. Následovat pak již bude produkce Ostravského rozhlasového orchestru a to pod taktovkou známého ostravského jazzmana Borise Urbánka.

V prvním bloku se divákům představí finalistka loňské Česko-Slovenské SuperStar Markéta Konvičková, Jaromír Löffler (zpěvák skupiny Flamingo z konce 60. let), Helena Zeťová a vítěz Česko-Slovenské SuperStar Martin Chodúr.

„V druhé půlce se mohou diváci těšit na vystoupení slovenského zpěváka Pavola Hammela a Ashleyho Slatera. Letní Slunohrad pak zakončí hvězda večera, několikanásobná slavice Lucie Bílá,“ přibližuje program Igor Horváth, ředitel Českého rozhlasu Ostrava.

Zajímavým hostem večera bude mj. zahraniční hvězda – anglický hudebník a zpěvák Ashley Slater. Je znám jako člen kapely Freak Power, ve které spolupracoval i s Normanem Quentinem Cookem (a.k.a. Fatboy Slim). Kapela má na kontě evropský hit „Turn on, tune in, cop out“, který v půlce 90. let ve Velké Británii dosáhl na 3.místo UK Singles Chart.

Každý z umělců v průběhu večera zazpívá s Ostravským rozhlasovým orchestrem několik svých písní. Celým programem diváky provede moderátorská dvojice Kateřina Huberová a Petr Šiška. „Z celého galakoncertu natočíme záznam. Ten pak po částech nabídneme svým posluchačům ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava v prázdninových měsících,“ slibuje Richard Piskala, šéfredaktor ostravské stanice Českého rozhlasu.

Vstupné v hodnotě 200,- Kč lze zakoupit v předprodeji na recepci Českého rozhlasu Ostrava nebo v obvyklých předprodejích. Vstupenka v den akce bude stát 250,- Kč, děti do 130 cm a imobilní ZTP mají vstup zdarma.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte CRo Ostrava online