ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26964 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Legendární jazzmanka Jana Koubková natočí živý koncert v budějovickém rozhlase

0 Redakce PLAY.CZ 13.3.2017

Ve středu 15. března vystoupí v budově Českého rozhlasu České Budějovice legendární česká jazzová zpěvačka Jana Koubková v doprovodu trojice špičkových instrumentalistů. Veřejná nahrávka ve studiovém sále začíná v 19 hodin.

Impozantní jazzový vokální projev Jany Koubkové, který se v průběhu času dotýká různých vlivů včetně world music, nejvýrazněji charakterizuje takzvané scatování, tedy způsob zpěvu, při němž se používají slova beze smyslu nebo samostatné slabiky.

Mám radost, že mám okolo sebe výborné mladší hudebníky a že s nimi přijedu i do Českých Budějovic. Do Českého rozhlasu mířím s klávesistou Ondřejem Kabrnou, kontrabasistou Vítkem Švecem a bubeníkem Janem Červenkou,“ to jsou slova v současnosti nejznámější a nejproslulejší české jazzové zpěvačky Jany Koubkové.

Řečeno ve shodě s jedním stařičkým domácím swingovým šlágrem, je vpravdě ženou v rytmu zrozenou. Hudební životopis této rodačky z Roztok u Prahy je bohatý. Zpívala v kapele Luďka Hulana, v Jazz Q Martina Kratochvíla, ale v mládí působila i v populárním souboru Kučerovci. Vedla vlastní vokální skupiny Hot Tety a Horký dech s Michalem Pavlíčkem. Na začátku osmdesátých let založila festival jazzových, bluesových a rockových zpěváků Vokalíza a několik let učila na pražské konzervatoři.

Umělecké aktivity Jany Koubkové zasahují i do literatury, je autorkou knih Recepty proti samotě a Zutí provádím s chutí a také řady hravých, originálních písničkových textů.

Zatím poslední album Jana Koubkové z loňského roku, které oceňují i kritici, se jmenuje A tak si jdu. A malou, ale dozajista pozoruhodnou zastávku v této „jazzové chůzi“ bude mít u Tří lvů v rámci veřejné nahrávky. Uskuteční se ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice ve středu 15. března od 19 hodin.

Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1. Více informací se dozvíte na webu www.budejovice.rozhlas.cz.