ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25234 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lednová výstava v budějovickém rozhlase nabízí toulky malebnou krajinou

0 Redakce PLAY.CZ 14.1.2014

Krajina a lidé v ní je název výstavy, kterou můžete zhlédnout v lednu ve výstavním prostoru denní kavárny Českého rozhlasu České Budějovice. Komorní výstava představí dílo mladé jihočeské výtvarnice Kateřiny Makrlíkové. Fantazijní krajiny s nečekanými povahovými rysy doplněné originálními a netradičními šperky jsou v Českém rozhlase České Budějovice k vidění po celý leden.

Kateřina Makrlíková je mladou výtvarnicí. Mladou a začínající. Každopádně za svůj život prošla překvapivě mnoha krajinami a potkala se v nich s řadou lidí. Část těchto setkání a toulání, se nyní snaží představit návštěvníkům rozhlasové kavárny Ema v Českých Budějovicích.

Výstavu Kateřina Makrlíková vyšperkovala malou ukázkou své básnické tvorby, v níž využívá i nejmodernější výdobytky světa techniky, a také malou ukázkou práce svých dcer dvojčat. Mladé výtvarnici kromě jejích dětí učarovala také krajina Blanského lesa, kde se snad napevno usadila a odkud bere inspiraci pro svou tvorbu.

Kromě malování se Kateřina Makrlíková ve svém volném čase věnuje také herectví v Českokrumlovské divadelní scéně nebo zpívá s komorním sborem Vespere Vestis.

Výstavu můžete navštívit v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 v pracovních dnech mezi 9. a 18. hodinou do konce ledna. Těšíme se na vaši návštěvu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Kateřina Makrlíková Kateřina Makrlíková - krajiny a lidé v nich

Poslouchejte ČRo České Budějovice online