ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lampionový průvod Rádia Jihlava 2014

0 Redakce PLAY.CZ 31.10.2014

V pondělí 17. listopadu 2014 projde Jihlavou již čtvrtý Lampionový průvod Rádia Jihlava. Poprvé vyšel Sametový průvod s Rádiem Jihlava v roce 2009. V následujících letech se akce nekonala z důvodu velké koncentrace podobných aktivit v rámci předvolebního období a průvod nahradilo v podzimních měsících vypouštění thajských lampionů. Na první ročník se Rádio Jihlava úspěšně pokusilo navázat v roce 2012 a 2013.

Veřejné shromáždění proběhne již tradičně u horní kašny na Masarykově náměstí v 17.30 hodin a pokračovat bude ke kostelu sv. Jakuba, po hradebním parkánu kolem historického centra až k bráně Matky Boží. Trasa bude zakončena opět na Masarykově náměstí v Kavárně Muzeum, kde bude pro  účastníky připraveno něco na zahřátí a na mlsání zdarma. Délka naplánované trasy je 1,7 km, vhodná je tedy i pro rodiče s dětmi a kočárky. Před průvodem si během písně Modlitba pro Martu připomeneme už 25. výročí sametové revoluce, která vedla k pádu komunistického režimu a nástupu demokracie. Na akci vystoupí se svým programem společenstvo meče a ohně Novus Origo. Lampiony je vhodné si přinést s sebou, na místě bude možno zakoupit světélkující předměty a lampiony na baterku.

O spolupráci na bezpečnosti Lampionového průvodu bude požádána Městská policie Jihlava a také HZS Kraje Vysočina. O veřejném shromáždění byl informován Magistrát města Jihlavy.

Další informace v případě zájmu ráda poskytne organizátorka Mgr. Anna Petřivá,
+420 777 160 585.

Poslouchejte Rádio Jihlava online

LampionovyPruvod_plakat