ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4923 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kysucký prameň z Oščadnice zahraje ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava výhercům soutěže

0 Redakce PLAY.CZ 23.5.2016

Kysucký prameň, jedna nejpopulárnějších skupin ze slovenských Kysuc, zavítá ve středu 25. května do hudebního Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava. Vstupenky na tento koncert nebyly v prodeji. Posluchači je získali v soutěžích ve vysílání stanice. Koncert začne v 18:00 hodin a Český rozhlas Ostrava jej také odvysílá v přímém přenosu.

Od začátku května mohli posluchači Českého rozhlasu Ostrava soutěžit o vstupenky na koncert populární skupiny ze slovenské Oščadnice – Kysucký prameň. Ta vystoupí v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava tuto středu 25. května od 18:00 hodin.

Principem soutěže bylo chytání speciálního signálu, který nečekaně několikrát za den zazněl ve vysílání ostravské stanice Českého rozhlasu. Kdo se z posluchačů dovolal jako první po zaznění signálu, získal dvě exkluzivní vstupenky. Soutěž proběhla ve vysílání několikrát za den od 2. května do 22. května.

Posluchači, kteří vstupenky nevyhráli, si mohou koncert naladit v přímém přenosu od 18:00 hodin nebo ho sledovat na oficiálním YouTube kanále Českého rozhlasu.

Vznik skupiny Kysucký prameň z obce Oščadnica se datuje k roku 1997. Cílem skupiny je zachovat pro další generace tradici lidových písní, které po staletí vznikaly v Kysucké oblasti. „Vystupujeme pod názvem Kysucký prameň, a když se zaposloucháte do krásy kysuckých lidových písní a necháte se unášet nádherným zvukem heligonek, je to vskutku pramen čisté lidové kultury,“ řekl k tvorbě souboru jeho kapelník Jozef Smolka. Soubor si získal množství fanoušků nejen na Slovensku ale i v České republice. Skupina vydala již 12 alb. Kromě lidových písní hraje Kysucký prameň i své autorské písně. Na koncertě v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava se skupina představí ve složení: Jozef Smolka, Ján Bazger, Patrícia Čepcová, Libuša Gužíková, Ján Jendrišák, Danuša Bartošová, Denisa Šusteková a Klárka Chovancová.

Český rozhlas Ostrava lze naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM * Hradec nad Moravicí 91,9 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online