ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28705 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert November 2nd v Českém rozhlase Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 29.3.2013

Atraktivní pop-rock s atraktivní frontmankou nabídne dubnový koncert série Radio Ostrava Live. Ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava totiž 4. dubna vystoupí jedna z nejlepších kytarových kapel současné české hudební scény November 2nd.

November 2nd vznikli koncem 90. let v Hranicích a za sebou mají nejen řadu českých fanoušků, ale i úspěšné koncerty po celé Evropě a USA. Předskakovali takovým hvězdám, jako jsou Alanis Morissette, Suzanne Vega, Spin Doctors, Bryan Adams nebo David Gahan. Skvěle se uvedli už svým debutem „Midnight Desert“, za který si vysloužili nominaci na výroční cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii Objev roku a zvítězili v Anketě Žebřík časopisu Report. Druhé album „Little Miss Behavin’ & the Troublemakers“ se zase objevilo v nominacích výročních cen hudební televizní stanice Óčko v kategoriích Nejlepší domácí zpěvačka a Nejlepší domácí pop. V pořadí třetí nahrávka s názvem „Night Walk with Me“, s níž kapele pomáhala slavná písničkářka Suzanne Vega, pak figurovala vysoko v žebříčcích nejlepších desek roku 2011. Finální mix alba měl na doporučení Suzanne Vega na starosti Tchad Blake – zkušený producent a několikanásobný držitel ocenění Grammy, který je podepsaný pod nejlepšími alby Paula McCartneyho, Petera Gabriela, Sheryl Crow, Pearl Jam či Toma Waitse. V recenzích této nahrávky se psalo: „Je dobré ponořit se do poslechu a nechat zdánlivě prosté písničky, aby pozvolna odhalovaly své půvaby a síluAni na vteřinu se nepodbízí, přitom je bez problému přístupná masám. Neměl by takhle vypadat ideální pop?… Langošová napsala nosné a melodicky působivé skladby. Byla to jejich vnitřní dramatičnost, která si sama řekla o zajímavě vystavěná aranžmá a jež přispěla k rozmanitosti znamenité desky Night Walk With Me. Člověk přitom ani tolik nevnímá nosný rockový rámec muziky, ale písně samotné, jejich atmosféru i pevný hlas zpěvačky… Snese mezinárodní měřítka, která by jí mohla ještě více pootevřít dveře do světa.

Pro tvorbu November 2nd je charakteristický plastický, plný a barevný zvuk a především silné písničky, které píše frontmanka Alexandra Langošová. „Jsou to příběhy na pomezí bdění a snu, v nichž se stírá rozdíl mezi skutečností a představou,“ upřesňuje jejich autorka. „Sašiny texty jsou temné, ale hudba je naopak melodická. Líbí se mi ten kontrast. Tak má sdělení mnohem větší sílu,“ míní zase producent a kytarista Steve Walsh.

Kromě charismatické zpěvačky Alexandry Langošové hrají v mezinárodní sestavě November 2nd zkušení muzikanti. Legendární baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, kytarista a producent Steve Walsh (Norah Jones, Erasure…), kytarista Roman Helcl (Anna K.), na bubenickém postu se střídají Doug Yowell (Suzanne Vega, Sean Lennon…), Martin Vajgl (Wanastovi Vjecy, Čechomor…) nebo Dano Šoltis (IMT Smile, Lenka Dusilová…).

Koncert kapely November 2nd, tradičně přístupný veřejnosti, začíná v 18.00 hodin. Vstupenky v hodnotě 80,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online