ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24820 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert dvorní kapely Valašského království

0 Redakce PLAY.CZ 1.6.2011

Koncert dvorní kapely Valašského království v ČRo Ostrava

Ve čtvrtek 2. června dorazí do hudebního studia Českého rozhlasu Ostrava známá vizovická skupina Fleret. Od 18.00 hodin v přímém přenosu představí písně z nové desky „O krásách Valašska“ natočené v únoru právě v ČRo Ostrava. Během přenosu dojde i na křest této desky.

Parta kolem kapelníka Zdeňka Hrachového je v hudebním studiu ČRo Ostrava jako doma. „O krásách Valašska“ není první deska, kterou nahrávali a následně koncertně představili v hudebním studiu ostravského rozhlasu. Stejně tak tomu bylo u jejich posledních tří studiových desek z let 2003 – 2006. Nová deska nabízí fanouškům 14 písní, mezi hosty se v písních představí např. Milan Straka (z Butu) nebo jmenovec David Straka (Psychonaut, Robson, Filip M.). „Koncertně se bude jednat o předpremiéru, protože oficiální koncertní šňůru rozjede kapela až po prázdninách,“ zve do hudebního studia Zdeněk Hrachový.

Vizovická skupina Fleret datuje své počátky do roku 1982. Zakládajícími členy byli tehdy pouze Zdeněk Hrachový a Petr Chrastina. Nedlouho poté s nimi začala zpívat Simona Králová. Na začátku hráli především převzaté písně. Navíc v polovině osmdesátých let si je fanoušci pamatovali spíše pod názvy Šperhák, poté Šperk. Velice úzce spolupracovali s Vlastou Redlem z AG Fleku, hráli s Jethro Tull, stálým koncertním i studiovým hostem od roku 1995 je známá folklorní zpěvačka Jarmila Šuláková. Za necelých třicet let své existence se ve skupině prostřídalo spousty hudebníků; dnes Fleret hraje ve složení: Zdeněk Hrachový (zpěv, kytara), Stanislav Bartošík (housle, harmonika), Vítek Rokyta (elektrická kytara), Marek Abrahám (baskytara) a David Filák (bicí).

Skupina FLERET zahraje exkluzivně v přímém přenosu v hudebním studiu 1 ČRo Ostrava ve čtvrtek 2. června od 18.00 do 19.00 hodin. Pro návštěvníky studia 1 pak bude koncert dále pokračovat. Během přímého přenosu Fleret pokřtí svou novou desku s názvem „O krásách Valašska“. Vstupenky v hodnotě 100,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online