ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11930 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Klíma na Frekvenci 1: John osvobodí Kajínka!

0 Redakce PLAY.CZ 4.8.2010

V den slavnostní premiéry filmu Kajínek byl hostem rádia Frekvence 1 novinář Josef Klíma a šokoval mnoha postřehy k případu, který se stal předobrazem kontroverzního filmu.

„Já nevím, jestli je Kajínek vinný nebo nevinný. Jednou ale stejně bude nutné, znovu tento případ otevřít a vyřešit všechny ty pochybnosti ať už v záporném nebo kladném slova smyslu. Je to prostě případ, kdy deset let odhalujeme víc a víc nepřesností, pochybností a děr. Víme, že se to nestalo tak, jak to bylo odsouzený,“ řekl Josef Klíma v dnešním rozhovoru v rádiu Frekvence 1.

Na skutečnost, že se do případu zapojil nový ministr vnitra Radek John, Klíma sdělil: „Já jsem Radka Johna na tuto informaci upozornil, když nastupoval do funkce ministra vnitra, protože už od března vešla na inspekci tzv. nová stopa a já jsem nechtěl dělat rozruch, dokud inspekce tu stopu nedošetří. Takže jestli se teď Radkovi povede toho policistu, který tam údajně něco vypověděl, zbavit mlčenlivosti, tak z něj bude osvoboditel národního hrdiny.“

Nejvíce šokující se ale zdá teorie náhradního vraha, kterou podporuje materiál v podobě na skrytou kameru natočeného záznamu. Muž z podsvětí vypráví o vrahovi, který byl v inkriminované době najatý na likvidaci skupiny tachovských podnikatelů. Měl zabít jednoho z nich, pak to ale bylo odvolané – milion mu nicméně zůstal. Po roce pak došlo ve vazbě k setkání s Klímovým zdrojem, kterému svěřil, že právě on spáchal Jandovu vraždu v Plzni.

Tuto informaci Klíma odvysílal v televizi a zmínil dokonce před soudem, přesto dodnes zůstala bez povšimnutí! Josef Klíma stále doufá, že na základě připravovaného dokumentu, který bude obsahovat veškerý materiál za deset let, se mu konečně ozve některý ze státních zástupců.

Záznam rozhovoru naleznete ZDE.

Poslouchejte radio Frekvence 1 online