ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24554 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Klezmer na vlnách ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 15.3.2010

Série Radio Ostrava Live pokračuje v březnu třetím koncertem v přímém přenosu. Ve čtvrtek 18. března v 18.00 hodin se v hudebním studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava živě představí klezmerová kapela SIMCHA.

Hebrejské slovo simcha v překladu znamená radost a radost chtějí muzikanti z této kapely prostřednictvím své hudby, dle svých slov, předávat dále publiku. Ostravská kapela Simcha vznikla na podzim 2007 a aktivně v podobě koncertů působí od února 2008. Většina členů kapely se hudbě věnuje profesionálně, a jak píší na svých internetových stránkách …Přestože jejich hudební kořeny jsou poměrně pestré a sahají až k hudbě klasické, folku a folklóru, nakonec se spojily právě v hudbě židovské…

Dívčí část kapely se poznala ve známém vokálním sboru Adash, který se věnoval interpretaci židovských písní. Také byly členkami Adash Klezmer Ostrava, se kterou v srpnu 2007 sbíraly zkušenosti na mistrovských kurzech židovské hudby KlezFest v Londýně.

Seskupení Simchy prošlo několika proměnami, nyní hraje ve složení: Gabriela Podžorská, Krystyna Przyhoda, Tereza Pobucká, Lenka Smyčková, Jaroslav Podžorski a Jindřich Schwarz.

Klezmerová kapela SIMCHA zahraje exkluzivně v přímém přenosu ve čtvrtek 18. března od 18.00 do 19.00 hodin. Pro návštěvníky studia 1 pak bude koncert dále pokračovat.

Tradici koncertů v přímých přenosech si Český rozhlas Ostrava nejen mezi svými posluchači udržuje již léta. Tento specifický programový prvek dostal od letošního ledna název RADIO OSTRAVA LIVE a pevný termín – každý třetí čtvrtek v měsíci od 18:00 hodin. V sérií koncertů se v hudebním studiu 1 představí známí umělci české i slovenské populární scény; místo dostanou i známé regionální kapely. V lednu do série RADIO OSTRAVA LIVE přijala pozvání folkrocková kapela z Krnova Poslední výstřel, v únoru se posluchačům představila kapela o5&Radeček z Šumperka. Na 15. dubna chystá ČRo Ostrava koncert ostravské funk&soul kapely Windy.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online