ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30579 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Keramička zahájí podzim s dechovkou v Českém rozhlase České Budějovice

0 Redakce PLAY.CZ 21.9.2013

Keramička, Túfaranka, Muzikanti z jižních Čech a Budvarka – tyto dechové kapely známé z vysílání oblíbeného pořadu Písničky pro radost na jihočeské frekvenci 106,4 FM přijaly pozvání Českého rozhlasu České Budějovice k sérii čtyř podzimních koncertů. Koncertovat se bude vždy koncem měsíce, začínáme už 24. září. Přijďte si poslechnout hudbu, kterou máte rádi.

Jako první se jihočeským fandům dechové hudby ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice představí v úterý 24. září od 19 hodin přední jihočeská dechová kapela Keramička. Vznikla roku 1975 a dlouhá léta byla spojena s Keramickými závody Bechyně. Od roku 2004 je kapelníkem Keramičky vynikající hudebník, autor a aranžér Petr Török.

Repertoár Keramičky má široký záběr dechovkové klasiky od známých autorů Karla Vacka, Josefa Poncara nebo Jaromíra Vejvody. Základ ovšem tvoří lidové písně z jihozápadních Čech ve vlastních aranžích. Díky tomu si soubor uchovává specifický zvuk a určitým způsobem se tak vymezuje vůči kapelám, které hrají tzv. všeobecný repertoár.

Kapela vystupuje při prestižních událostech v originálních blatských krojích. Pro běžná vystoupení používá kapela stylizované oblečení, jehož základem je tzv. blaťácká nedělní vesta.

Vstup na koncert Keramičky ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 je volný, místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci hodinu před začátkem koncertu. Kapacita sálu je omezena.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Keramička (archiv kapely)

Poslouchejte ČRo České Budějovice online