ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25464 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Karlínská Live Session s The Ritchie Success

0 Redakce PLAY.CZ 11.1.2010

Rok 2010 bude ve znamení koncertů střídavě pražských a regionálních. 30. ledna od 20 hodin v karlínském studiu A zahrají nabroušené psychedelické kytary kapely The Ritchie Success, spřízněné formace Kill The Dandies! Jestli vám to zrovna nevyjde, zapněte si www.wave.cz/koncert a sledujte nás, včetně obrazu, naživo! Radio Wave Live Sessions úspěšně pokračují i v roce 2010.

Skupina The Ritchie Success působí na domácí scéně již od roku 2004. Okolo zakladatelů, Martina Kontry a Martina Růžičky, se po různých obměnách vykrystalizovala sestava, ve které dnes například najdeme také filmaře Benjamina Tučka nebo herce a zpěváka švýcarského původu Phillipa Schenkera. Právě jeho performerské schopnosti a skandovaný zpěv v němčině definují zvuk skupiny, která zahrnuje vlivy diska 80. let, psychedelii, trip hop, industrialní sound a diktátorský groove. Temná pulsující hudba The Ritchie Success okouzluje svou naléhavostí a hypnotickými rytmy.

„Každý z nás už má za sebou živá vystoupení v TV, ale v rádiu budeme hrát poprvé. Moc se na tento typ hraní těšíme. Věci z desky Chloroform budou samozřejmě tvořit osu našeho live setu, ale během roku jsme stihli připravit pár nových kousků, s nimiž se spěcháme pochlubit i v rádiu. Finální podoba některých z nich překvapila i nás samotné. Jsme zvědaví, jak budou působit na mikrofony“, podotýká člen kapely Martin Kontra.

Letos vydali poměrně dlouho očekávaný debut s názvem Chloroform. Zvuk desky je rozhodně pestrý a propracovaný do detailů, vyznívá dost temně. Soustředí se hlavně na pocit, náladu, atmosféru. The Ritchie Success se naštěstí podařilo energii a živelnost, kterou šíří při živém hraní, přenést i na desku.

„Rádi bychom si do Karlína přizvali ještě jednoho bubeníka. Pokud vše vyjde, přidáme k naší kmenové soupravě další plné elektrické bicí. Jinak pracujeme na dalších nových věcech a hledáme možnosti neotřelého hraní. Máme spoustu velkých plánů a snů, ale radši se sami necháme překvapit, které z nich dostanou šanci přežít,“ doplňuje Martin Kontra.

Vstup na akci je zdarma. Adresa: Hybešova 10, Praha 8, budova Českého rozhlasu Regina. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na [email protected]  , protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz/rwls najdete podrobnější informace.

Radio Wave Live Sessions v sobotu 30. ledna, od 20.00 hodin.

V únoru vystoupí v pardubickém Divadle 29 Kazety!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online