ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5861 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jeden svět na Radiu 1

0 Redakce 5.3.2008

Radio1 bude živě vysílat z festivalu o lidských právech Jeden svět.Radio 1 připravuje živé vysílání z mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět. Vysílat se bude přímo z foyer festivalového kina Lucerna v pátek 7. března od 9 do 19 hodin. Posluchače budou živým vysíláním provázet Jana Ježková (9 – 14 hodin) a Jiří Šteffl (14 – 19 hodin), kteří budou během celého dne připravovat rozhovory s filmovými tvůrci a hosty festivalu a další zajímavé vstupy. Podrobné informace o zpovídaných hostech najdete na www.radio1.cz.

Zároveň bude možné po celou dobu festivalu na Radiu 1 slyšet festivalové zpravodajství, které budeme vysílat vždy v 9:55 a 15:55. Zpravodajství pro Radio 1 připravuje Jeden svět.

Desátý, jubilejní ročník festivalu Jeden svět se bude konat v Praze od 5. do 13. března 2008, v průběhu března a dubna se uskuteční ve 28 dalších městech po celé České republice. Letošní ročník festivalu je věnován Aun Schan Su Ťij, nositelce Nobelovy ceny míru, a lidem v Barmě, které utlačuje brutální vojenský režim.

Během devíti let své existence se festival Jeden svět, organizovaný společností Člověk v tísni, vyvinul v největší lidskoprávní filmový festival v Evropě a stal se jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci Prahy a celé České republiky. V roce 2007 Jeden svět získal Čestné uznání Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) za výchovu k lidským právům.

Více o festivalu se dozvíte na www.jedensvet.cz.

Poslouchejte radio 1