ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8416 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Jan Vančura zazpívá ve Studiu 1 ČRo Ostrava oblíbené hity Plavců

0 Redakce PLAY.CZ 18.11.2015

Ve čtvrtek 19. listopadu od 18.00 hodin proběhne v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava koncert kapely Plavci s Janem Vančurou. Zazní známé hity této legendární kapely. První hodina bude vysílána v přímém přenosu.

Je tady další ze série koncertů v přímých přenosech pořádaných Českým rozhlasem Ostrava. Tentokrát se publiku ve čtvrtek 19. listopadu od 18.00 hodin v hudebním Studiu 1 představí Jan Vančura s kapelou Plavci. Jeden ze služebně nejstarších členů Plavců zahraje spolu s doprovodnou kapelou známé hity jako 500 mil, Pole s bavlnou, Láska je věc kouzelná nebo Vysočinu.

Kapela vznikla v roce 1964 pod názvem Rangers. O tři roky později, při své premiérové účasti na Portě, hned zvítězila. Prvenství obhájila kapela o rok později. Podepisuje smlouvu s vydavatelstvím a vychází ji první deska. V roce 1970 prodali Rangers v České republice svou milióntou nahrávku. O rok později, pod vnějším tlakem, se kapela přejmenuje na Plavce. K původnímu názvu Rangers se pak kapela vrátí až v roce 1990. Kromě tuzemských úspěchů slaví kapela i koncertní úspěchy mimo Českou republiku – v Buenos Aires, na Kubě, v Sao Paulu.

Jan Vančura, zpěvák a kytarista, působil v kapele od roku 1965 do roku 1987. Do kapely se vrátil na přelomu tisíciletí, zatím jako host, a od roku 2006 jako stálý člen. Po sedmi letech však kapelu opouští a sestavuje vlastní kapelu pod názvem Jan Vančura a Plavci. Spolu s ním v ní vystupují Mário Bihári (akordeon, zpěv), Jakub Racek (kytara, zpěv) a Lukáš Pelc (kontrabas, zpěv). Jako stálý host s kapelou zpívá známá zpěvačka spirituálů, gospelů a blues Irena Budweiserová.

Koncert Plavců s Janem Vančurou, tradičně přístupný veřejnosti, začíná hudebním Studiu 1 ČRo Ostrava v 18.00 hodin. Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu. Koncert vysílaný první hodinu v přímém přenosu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava bude zároveň ze Studia 1 živě přenášen na oficiálním YouTube kanále Českého rozhlasu.

Český rozhlas Ostrava lze naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM * Hradec nad Moravicí 91,9 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.