ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4516 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ivana Tlačilová maluje obrázky dětem pro radost

1 Redakce PLAY.CZ 9.11.2014

Obrázky nejen pro děti, to je název listopadové výstavy českobudějovické výtvarnice Ivany Tlačilové v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Její tvorbu si zamilují všichni, kdo mají rádi barvy a originalitu. Její práce mají pestrou škálu, od malovaných obrázků po nástěnné malby.

Ivana Tlačilová žije a pracuje v Českých Budějovicích. Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze se zaměřením na výtvarnou výchovu, návrh a realizaci hraček pro mateřskou školu. Absolvovala výtvarné kursy u akademického malíře Milana Peterky a akademické malířky Věry Šteflové.

V technice malby převažuje malba akrylem, často doplněná dalšími matriály, jako jsou dřevo, kov, textil a keramika. „Obrázky tak dostávají 3D efekt. Spolupracuji s dalšími tvůrci, kteří mi zhotovují

textilní figurky, keramiku a rámy,“ říká Ivana Tlačilová.

Věnuje se však především nástěnné malbě interiérů i exteriérů pro děti a dospělé. Její malby jsou k vidění například v hale dětské kliniky Nemocnice České Budějovice, na rodinné tribuně SK Dynamo, na budovách a v interiérech mateřských škol, dětského centra Bazalka, ordinacích pediatrů i dalších zdravotnických zařízeních.

Malování mne provází již od mládí a jsem ráda, že se můj koníček nyní mohl stát i mým zaměstnáním. Inspirací jsou mi po celou dobu hlavně děti a jejich dětský svět plný fantazie,“ uvádí výtvarnice Ivana Tlačilová.

Výstavu Ivany Tlačilové můžete navštívit v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 až do konce listopadu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

plakát-výstava