ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10621 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ivan Hlas v budějovickém rozhlase připomene Šakalí léta

0 Redakce PLAY.CZ 9.4.2013

Ve čtvrtek 11. dubna vystoupí ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice písničkář a hudebník Ivan Hlas, kterého doprovodí kytarista Norbi Kovács a dlouholetý člen Mišíkových ETC violoncellista Jaroslav „Olin“ Nejezchleba. Začátek veřejné rozhlasové nahrávky kapely Ivan Hlas Trio je v 19 hodin.

Měřeno Šakalími léty, je Ivan Hlas Malagelem a nebo výstižnými popěvky o některých pražských čtvrtích, zřetelnou součástí té kvalitnější poloviny českého plus mínus folk-rockového písničkářství, ale na druhou stranu i vcelku nenápadnou stálicí české klubové scény. V posledních letech vlastně v relativní v tichosti skládá filmovou i divadelní hudbu a také vydává velmi dobrá alba, která se mu ale dařila téměř vždycky.

Ivan Hlas se narodil v roce 1954 v Praze na Vinohradech. Absolvoval obor klasická kytara na lidové škole umění. Vyučil se jako knihkupec, po sedmileté praxi vystřídal řadu různých zaměstnání. Pracoval například jako kulisák v Národním divadle, čalouník, prodavač zeleniny, odečítač vody, stavební dělník, topič nebo poštovní doručovatel. Do roku 1971 hraje jako soukromý písničkář už výhradně vlastní písničky.

Necháme-li stranou Hlasův osobitý vokální projev spíše úsporného stylu i talent ušít jednoduchou, ale dobře znějící melodii, hrají u jeho písní velmi podstatnou úlohu texty. Za těch více než třicet let, co se písničkář na scéně pohybuje, si vypracoval svůj rukopis jako málokdo v této zemi. A nejen že je v tomto směru zcela soběstačný, stíhá zásobovat i některé kolegy z hudební branže.

Ivan Hlas je, myslím, nejen ve svých písničkách, ale i jinak úplně normální chlap stojící oběma nohama na zemi. Jako posluchač má dobrý vkus, jako milovník knížek slušný rozhled a jako muzikant dar mluvit za sebe s humorem i se zdravou dávkou citu – a být přitom uvěřitelný. Takových písničkářů se po Čechách zase tak moc netoulá,“ říká hudební redaktor Českého rozhlasu České Budějovice Martin Schuster, který zpěváka pozval do zdejšího Studiového sálu.

Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1 jednu hodinu před začátkem. Kapacita sálu je omezena.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

SONY DSC

Poslouchejte ČRo České Budějovice online