ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5094 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Internetové vysílání tří celoplošných stanic Českého rozhlasu je plně digitální

0 Redakce 26.4.2006

Tisková zpráva
Český rozhlas a server play.cz ohlašují novinku v internetovém vysílání. Na základě spolupráce obou společností přešly tři celoplošné stanice Českého rozhlasu – ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo 2 – Praha a ČRo – 3 Vltava na plně digitální cestu odbavování signálu na Internetu.{mosimage}

Stanice ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo – 2 Praha a ČRo – 3 Vltava přešly na plně digitální vysílání na internetu. Milionům posluchačů doma i ve světě se tak otevírá prostor poslouchat celoplošné vysílání Českého rozhlasu v té nejvyšší kvalitě, která předčí kvalitu VKV vysílání a plně se vyrovná CD kvalitě. Signál jde technologií ADAT po optické trase do digitální zvukové karty, kde je na 48kHz vzorkování zpracován a pomocí technologie Microsoft Windows Media komprimován. Dále jde již komprimovaný signál do distribučního serveru play.cz, odkud je distribuován desetitisícům posluchačů doma i ve světě. Server automaticky pro klienta vybírá nejvhodnější přenosovou rychlost, takže poslech funguje od mobilních telefonů až po broadbandové připojení.


Kromě tří výše uvedených celoplošných stanic již v digitální kvalitě vysílají tyto stanice ČRo: ČRo Leonardo, ČRo Rádio Česko, ČRo D-Dur a ČRo 4 – Radio Wawe.


Posluchači si novou kvalitu vysílání mohou naladit zde.