ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5178 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Internetová rádia na Play.cz: Představujeme StreetCulture a UK 40

0 Redakce 25.6.2012

Na PLAY.CZ můžete online poslouchat jak známá rádia z éteru, tak i čistě internetové stanice. Některé z nich jsme vám už v minulých dnech představili v článku Taneční rádia na PLAY.CZ: Které posloucháte vy? Další představujeme dnes. V prvním dílu seriálu o internetových stanicích se zaměříme na dva zajímavé projekty: rádio StreetCulture a rádio PLAY.CZ UK 40.

StreetCulture
StreetCulture hraje zejména hip hop, hardcore, punkrock, guitars a elektro, ale nabízí i hudební žánrovky, nehudební magazíny s hosty a moderované pořady v bloku začínajícím v premiéře v sedm večer. Každý pátek večer se v rádiu objevují živá vystoupení DJs.
Pokud vás někdy napadlo, že byste chtěli vidět, jak to v rádiu vypadá a chodí, u StreetCulture tu možnost máte. Stanice vysílá z proskleného studia v baru StreetRadio na Žižkově. To ale není všechno. Rádio vám dá příležitost se posadit za mixpult a mikrofon. Do StreetCulture mají každou neděli večer přístup všichni, kdo chtějí představit své hudební i nehudební projekty.

Ač je StreetCulture jen internetové rádio, jeho program je výrazně pestřejší než nabízí celá řada zavedených stanic. Rádio například vysílá dvě desítky pořadů s originálními moderátory. „V našem vysílání není konzervativní řád, hodinky si podle nás nenařídíš. Ale samozřejmě nabízíme pár skob ve stěně, kterých se můžeš chytit. Hlavní důraz směřujeme na večerní hodiny. Každý večer totiž ve vysílání zazní minimálně jedna premiéra pořadu,“ vzkazuje posluchačům rádio StreetCulture. Pro představu vybíráme několik pořadů z programového schématu – Deadly Zone o extrémní muzice, Mixle v Pixle o trendech v oblasti webového vývoje, Fatale Voice a Fatale Mix o pěveckých ikonách jazzu, swingu, soulu a funky, Diference ukazující v profilech vývoj výrazných hudebních osobností a kapel, Shake Yuh Bam Bam – reggae dancehallový pořad, Space Animals – pořad s djs ve studiu a jejich live sety, CultureCake s aktualitami na české nezávislé kulturní scéně nebo Indietronics a novinky na zahraniční hudební scéně. Dva dny jsou na rádiu žánrově vyhrazené: pondělí patří hiphopu a úterý punku, hardcoru a metalu.

Online poslech

PLAY.CZ UK 40
Tohle rádio patří k zajímavým počinům na PLAY.CZ. Při jeho poslechu vás nebudou obtěžovat ani reklamy, ani moderátoři oznamující nehody na magistrále. V tomhle rádiu neuslyšíte ani zaručené české hity minulých desetiletí. Tohle rádio hraje podle aktuálního vkusu jednoho z hudebně nejvyspělejších národů – Britů.

UK 40 nabízí vždy čtyřicet aktuálně nejúspěšnějších titulů z britské singlové hitparády. Pokud chcete být v obraze, jaká muzika právě letí ve Spojeném království, už nemusíte sledovat hitparády a shánět si empétrojky. Ten nejlepší světový pop současnosti najdete právě tady.

Online poslech