ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6310 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Impuls posílá dobrý skutek s úsměvem dál

0 Redakce PLAY.CZ 14.3.2012

Praha, 12. března 2012: Unikátní projekt Rádia Impuls s názvem „Pošli to dál“ vstupuje do své nejočekávanější fáze. Od dnešního dne začne stanice ve vysílání postupně plnit sny vybraným posluchačům, kteří byli lidmi ze svého okolí nominováni prostřednictvím internetových stánek www.impuls.cz. Projekt odstartoval 11. ledna 2012 a jeho hlavním cílem je pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují, zvednout vlnu solidarity mezi lidmi a dobrými skutky propojit celou Českou republiku.

„Projekt vzbudil u našich posluchačů velký zájem a jsme velice rádi, že jsme se do něj pustili. Ještě než jsme přikročili k jeho nejočekávanější fázi, přihlásila se nám řada lidí, kteří se chtěli spontánně zapojit. To byl pro nás signál, že jdeme správným směrem. Například se nám takto podařilo propojit maminku neslyšících dvojčat a sponzora, který se sám nabídl, že holčičkám zaplatí naslouchátka, na která rodina neměla peníze. Máme z toho velkou radost,“ říká Karolina Šimová, marketingová ředitelka Rádia Impuls.

Rádio Impuls současně pod heslem „Pošli dobrý skutek s úsměvem dál“ spustilo novou marketingovou kampaň, komunikující výzvu k řetězení dobrých skutků a vzájemných pomocí lidí mezi sebou. Na internetových stránkách k projektu „Pošli to dál“ v této návaznosti vznikla nová sekce, ve které mohou lidé zakládat své vlastní řetězy dobrých skutků a sledovat, jak se radost z pomoci druhým šíří společností dál. Od dnešního dne se zde navíc mohou návštěvníci podívat, jak Rádio Impuls ve vysílání plní první dobrý skutek vybranému posluchači. Současně na web stále mohou přihlašovat další osoby ze svého okolí, o kterých si myslí, že by si zasloužili pomoci a vykouzlit úsměv na rtech.

A komu se tedy Rádio Impuls rozhodlo pomoci?
Prvním, komu nejposlouchanější rozhlasová stanice v českém éteru pomůže, je dvaatřicetiletý vozíčkář František Synek. Do projektu „Pošli to dál“ jej přihlásila jeho sestřenice Petra Bednářová, ředitelka Centra pro zdravotně postižené Plzeňského kraje. František usedl na vozík po těžkém úrazu v sedmnácti letech, ovšem svému osudu se zdaleka nepoddal. Žije aktivně, je to náruživý sportovec a ve florbalu dokonce reprezentuje Českou republiku. Františkovi by největší radost udělal nový speciální sportovní vozík, na který se mu v současné době jen těžko shánějí peníze. Partnerem tohoto příběhu je pojišťovna Kooperativa.

„Na příběhu Františka Synka se nám nejvíce líbilo, že svůj boj nevzdal, nenechal se osudem převálcovat a žije dokonce aktivněji, než dřív. Jeho přístup k životu, nadšení a optimismus nám byl nesmírně sympatický. Františkův příběh je velkou inspirací pro všechny, kteří se ocitnou v nepřízni osudu. Proto jsme se rozhodli mluvit o něm ve vysílání a pomoci mu,“ vysvětluje Jiří Körber, programový ředitel Rádia Impuls motivy, které vedly komisi k výběru prvního nominovaného.

Příběhu Františka Synka a řešení jeho složité situace okolo vozíku se bude Rádio Impuls ve vysílání věnovat od pondělí 12. března 2012 každý všední den.

Poslouchejte radio Impuls online