ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27118 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hurá na jih s Rádiem Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 22.1.2015

Právě dnes startuje nový trojhodinový hudební seriál Rádia Dixie s názvem Hurá na jih. Jak patrno, půjde hlavně o southern rock jak z české kotliny, tak zahraničí.

V první hodině lednového vydání pořadu „Hurá na Jih“ přvítáme ve studiu zástupce pražské kapely Sweet Pain. Ta v roce 2014 oslavila desáté výročí existence a k tomuto jubileu vydala své druhé řadové album I Believe In Your Lovin.

Účast ve studiu přislíbil kapelník a kytarista Sweet Pain Petr Smutný, kytarista a zpěvák Michal Zvoníček a služebně nejmladší člen party, basák a zpěvák Jiří Částka. Povídat si budeme nejen o historii a současnosti Sweet Pain ale i českém a světovém southern rocku.

Ve druhé hodince se nejdříve vrátíme do historie. Poslechneme si tří písničky z alba Southland (2008) již neexistující kapely MBA BAND.

https://www.youtube.com/watch?v=weZRDF0ndyw

Dále si pustíme tři ukázky z novinky Sychravé ráno, kapely Bluesquare. I když jsou její kořeny převážně v blues, milými přesahy ukazuje, že ani jižárna jí není cizí.

Posledním albem pak bude 1000 pesos libereckých Bandoleros, označovaní mnohými objevem roku 2014.

Závěrečná hodinka bude patřit evropské southernrockové směsi. Český southern rock je sice co do množství a pestrosti kapel jeden z nejlepších v Evropě, ale zatraceně dobré věci najdeme po celém kontinentu. Hudebně prosvištíme osm zemí, máte se na co těšit.

Hurá na jih, 22.1. 2015, živě 19:00­22:00, moderuje Dalibor Mierva, www.radiodixie.cz