ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29645 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hurá na jih IV. s Radiem Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 23.4.2015

Ve čtvrtek 23. 4. od 19:00 vás na Rádiu Dixie čeká čtvrtý díl pořadu „Hurá na Jih“. Opět přineseme spoustu zajímavostí, tentokrát ale pouze z domácí southern rockové produkce.

V první hodině ve studiu Rádia Dixie přivítáme libereckou kapelu Bandoleros. V minulém roce tahle kapela vystoupila vůbec poprvé na kultovním festivalu Mlejn a okamžitě mezi posluchači zabodovala. Pro spoustu fanoušků se stala objevem roku 2014 a její album „1000 pesos“ je skutečnou lahůdkou. Na kus řeči do studia přijede kytarista kapely a autor hudby většiny písniček Marek Semančík, zpěvák a dvorní textař Lukáš Rejnart a úplně v koutku by neměl zůstat ani druhý kytarista Jan Rejent.

Ve druhé hodince si nejdříve připomeneme jednu velkou a pro většinové publikum vcelku nenápadnou a málo známou osobnost. Jindřich Vobořil je v dobrém slova smyslu veteránem naší domácí rockové scény. Prošel kapelami jako Pumpa, Bacily Jana Neckáře, Gen a mnoha dalšími. V roce 1996 vydal se svou tehdejší kapelou Los Vobos album „Černá díra“ a z toho si poslechneme tři ukázky.

Dalším albem, které si krátce představíme a zahrajeme z něj tři ukázky je prvotina teplické kapely BLUE ROCKET „Starej kmen“ (2009).

Posledním albem, ze kterého si poslechneme ukázky je „Masařka“ (2011) jedné z nejlepších českých jižanských kapel PUMPA.

Ve třetí hodince se zaměříme na novinku z domácí southern rockové produkce. Zásluhou Rádia Dixie a několika spolupracujících nadšenců právě vychází kompilační album „Whiskey & Poslední rebel“. Nejen názvem, ale i obsahem toto album navazuje na předchozí dva podobné projekty „Whiskey & Fazole“ (1991) a „Whiskey & Buráky“ (1994). Novinka vychází s podtitulem „Encyklopedie českého southern rocku počátku nového tisíciletí“ a je to přesně to, co říká text. Přehled 19 současných českých kapel, které hrají southern rock ve všech jeho podobách.

V poslední hodince pořadu Hurá na jih si poslechneme zhruba polovinu alba a druhou půlku pak necháme na příště …
Hurá na jih, čtvrtek 23.3.2015, 19 – 22 hod, www.radiodixie.cz