ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16465 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební publicista Jiří Černý hostem U Tří lvů

0 Redakce PLAY.CZ 9.9.2016

Po letní přestávce zavítá na besedu Host U Tří lvů Českého rozhlasu České Budějovice opět velice zajímavá osobnost. Naše pozvání přijal významný český hudební kritik a publicista Jiří Černý. Beseda začíná ve středu 14. září v 17 hodin ve Studiovém sále Českého rozhlasu v ulici U Tří lvů 1.

V únoru letošního roku oslavil Jiří Černý osmdesáté narozeniny. V odborných kruzích je tak již přes 60 let uznávaným hudebním kritikem, pořádá klubové poslechové pořady jako Antidiskotéky či Rockování, ale také autorem knih či článků.

Jiří Černý připravuje v Českém rozhlase pořad Klub osamělých srdcí seržanta Pepře (foto Khalil Baalbaki)Jiří Černý začínal jako redaktor časopisu Mladý svět, řada lidí však bude jeho jméno spojovat především s rozhlasem. Tam začínal před neuvěřitelnými dvaapadesáti roky. Zájem o hudbu převládl nad dalšími aktivitami už na počátku jeho novinářské kariéry, první recenzi publikoval ve dvaceti letech v deníku Večerní Praha.

Po srpnu 1968 Jiří Černý na dvacet let zmizel z tehdejšího Československého rozhlasu. Po zákazu však hudbu neopustil. Se svými poslechovými pořady objížděl celou zemi. V převratových dnech roku 1989 byl Jiří Černý aktivní v Občanském fóru, moderoval například první veřejné diskuse.  V současnosti mohou lidé Jiřího Černého slyšet na vlnách Českého rozhlasu. Pro Dvojku připravuje každé pondělí autorský pořad Klub osamělých srdcí seržanta Pepře.

Veřejná beseda s Jiřím Černým začíná ve středu 14. září v 17 hodin. Předchází jí i rozhlasový rozhovor po 14. hodině odpoledním radioproudu Českého rozhlasu České Budějovice. Vstup na besedu je volný.

Jarní části cyklu rozhlasových besed Host U Tří lvů se účastnili například komiksový scénárista Vlastislav Toman, herec Petr Brukner, autorská dvojice televizního pořadu Šumné stopy David Vávra a Radovan Lipus nebo moderátor České televize Daniel Stach.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online