ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4920 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hravá klasika: rádio Classic Praha dětem poodkrývá svět hudby

0 Redakce PLAY.CZ 23.11.2015

poznejte_klasikuPraha, 23. listopadu 2015 – Rádio Classic Praha představuje vzdělávací projekt pro děti Hravá klasika. Nový čtyřicetidílný cyklus je určen dětem předškolního a mladšího školního věku a měl by jim hravou a zábavnou formou přiblížit svět nejen klasické hudby. „Pořady o stopáži okolo osmi minut seznámí děti s pojmy jako nota, melodie a rytmus i s jednotlivými skupinami hudebních nástrojů. Druhá část cyklu pak v kostce poodkryje hudební období a autory od baroka po 21. století,“ vysvětluje Martina Klausová, hlavní autorka projektu a programová ředitelka Classic Praha. Hravou klasiku můžete poslouchat na oficiální webové stránce Classic Praha ve formě podcastu.

clanek_ClassicCyklus namluvila oblíbená dabérka a herečka Radka Stupková. Zásadní hudební díla dětem představí ve formě pohádek, nebudou mezi nimi chybět Dvořákova Rusalka, Mozartova Kouzelná flétna nebo Čajkovského Louskáček. „Vše se děje prostřednictvím odlehčeného vyprávění o návštěvách ve světě paní Hudby. Nechybí ani hudební ukázky, vybrané vždy adekvátně ke věku malých posluchačů,“ dodává Klausová. První díly cyklu Hravá klasika rádio Classic Praha umístilo na svůj web na začátku října. Všechny se jsou k poslechu na internetovém podcastu. Nové díly se zde objeví pravidelně vždy v pondělí. „Pracujeme na tom, aby všechny díly bylo možné poslouchat i prostřednictvím naší mobilní aplikace, kterou jsme představili loni na podzim,“ dodává Klausová.

Hravá klasika částečně navazuje na podobný cyklus s názvem Klasika před školou, který rádio Classic Praha (tehdy Classic FM) vysílalo v letech 1998-1999. V závěru tisíciletí všechny díly rádio vydalo na discích i kazetách. „Pořad tenkrát zaznamenal velký úspěch u odborné i laické veřejnosti. Pravidelně ho poslouchalo mnoho mateřských škol a kazety i CD se velmi rychle vyprodaly,“ vzpomíná programová a hudební ředitelka rádia. I tehdy byla hlavním autorem cyklu právě Martina Klausová. Pro komunikaci s rodiči mladých posluchačů i odbornými organizacemi zaměřenými na vzdělávání dětí nabízí Classic Praha novou facebookovou stránku Hravá klasika. Kromě toho se zde dozvíte informace o nových dílech a dění okolo projektu. Partnerem cyklu je Dino School of Prague.

Poslouchejte Classic Praha online