ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27591 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Houslista Jaroslav Svěcený hostem rozhlasové besedy U Tří lvů

0 Redakce PLAY.CZ 28.2.2017

S věhlasným houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným se můžete setkat ve středu 1. března v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Přijďte v 17 hodin do studiového sálu na zábavné i poutavé povídání z cyklu Host U Tří lvů. Besedě předchází i rozhovor ve vysílání po 14. hodině, obojím provede moderátorka Jana Urbanová.

Jaroslav Svěcený je jedním z nejvýznamnějších současných českých houslistů, ale také známým odborníkem v oboru smyčcových hudebních nástrojů. Na besedě v rozhlase se dozvíte řadu zajímavostí o tajuplné historii tohoto celosvětově rozšířeného nástroje. Vybrané jedinečné housle nejen zblízka uvidíte, ale také uslyšíte jejich krásný rozmanitý zvuk.

Sólová dráha Jaroslava Svěceného začala již v době studií na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera.

Jaroslav Svěcený je proslulý popularizátor houslové hry, jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Početná koncertní turné a festivalová vystoupení Jaroslava Svěceného obsáhla USA, Kanadu, Mexiko, Brazílii, Chile, Rusko, celou Evropu, Izrael, Egypt, Alžír, Libanon, Jordánsko, Saudskou Arábii, Indii, Pákistán či Indonésii.

Mezi oblíbené cíle Jaroslava Svěceného patří i jižní Čechy. Letos v létě odehraje sérii několika výjimečných koncertů na festivalu v Nových Hradech.

Jaroslav Svěcený doposud natočil 44 alb s díly světových a českých autorů, za které obdržel mnoho zlatých či platinových desek. V jeho houslových šlépějích velmi výrazně kráčí jeho dcera Julie Svěcená, která je mimo jiné vítězkou Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga v oboru housle.

Pozvání do cyklu rozhlasových besed Host U Tří lvů už přijali například moderátor České televize Daniel Stach, herec a člen divadla Járy Cimrmana Petr Brukner, komiksový scénárista Vlastislav Toman, kytarista a písničkář Jan Matěj Rak, hudební kritik Jiří Černý a řada dalších.

Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1. Více informací se dozvíte na webu www.budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online