ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25483 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Houpací kůň přiveze ke Třem lvům kapely Rendez-fou a Epydemye

0 Redakce PLAY.CZ 9.11.2016

Ve středu 9. listopadu se už posedmé přestěhuje Houpací kůň ke Třem lvům. Ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice vystoupí vítězná kapela ze stejnojmenné přehlídky nadějných písničkářů i skupin, která je součástí festivalu Okolo Třeboně. Letos to bude pozoruhodné seskupení z Jihlavy s francouzským názvem Rendez-fou. Jako host vystoupí oblíbená skupina Epydemye.

Rendez-fou elegantně kombinují folk, swing a šanson. V tomto roce kapela zvítězila i v celostátní Portě. Rendez-fou je francouzský výraz hojně užívaný v Bretani a může se přeložit jako schůzka bláznů. Bláznivé však písničky tohoto akustického tria nejsou – spíše hudebně a slovesně nápadité, podmanivé i vyzrálé, například krásná a nostalgicky působící písnička Pětačtyřicet.

Osou skupiny Rendez-fou je kapelník a kytarista Honza Fous a skvělá zpěvačka Jana Gregárková. Na rytmické nástroje oba doplňuje David Vacula. Navzdory zjevnému potenciálu a úspěchům nemá tato jihlavská skupina zatím na svém kontě album a také doposud ignoruje sociální sítě i jiné způsoby zviditelňování. Trio Rendez-fou nejde s dobou, ale je výborné!

Hostem koncertního programu Houpací kůň u Tří lvů, který 9. listopadu začne v 19 hodin, bude výborná a velmi ceněná skupina Epydemye, která už publikum okouzlila letos na jaře při svém koncertu v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu.

Vstup je volný. Místenky lze získat pouze ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v rozhlasové recepci hodinu před začátkem.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

epydemye-archiv-kapely rendez-fou-archiv-kapely