ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29869 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

HODINKA S ROCKEM & POPEM II. NA DIXIE

0 Redakce PLAY.CZ 4.3.2015

Březnové číslo hudebního časopisu Rock a pop je venku a tak se pojďme podívat, co zajímavého v něm najde posluchač našeho Rádia Dixie. Respektive na články, které jsem si s chutí přečetl já sám, a tudíž si troufám předpokládat, že by měly zaujmout i vás.

Už dlouho jsem se u čtení časopisu o muzice tak nezasmál. Nalistujte strany 44 až 46 a koukejte si přečíst celej článek Chuck Berry – Legenda na zabití. Nejen že shrnuje to podstatné z kariéry tohoto rock´n´rollového básníka, celoživotního potížisty, mamonáře, chlíváka a jen tak mimochodem lidového filozofa a vynikajícího muzikanta, ale jeho autor Michal Bystrov tak činí velice zábavnou formou a určitě se o této legendární postavě dozvíte něco, co jste ještě nevěděli. Story s jeho vystoupením na volebním mítinku ODA v roce 1996 je neodolatelná. A kdybyste nevěděli, co s penězma, tak si objednejte u Bear Family Records úžasnou kolekci jeho 396 nahrávek včetně třistastránkového bookletu. Je toho 16 cédéček. Complete Studio Recordings. Wow!

Finské Nightwish, které najdete na titulní fotce a v obsáhlém rozhovoru uvnitř čísla, asi představovat nemusím, nic proti nim, já osobně je docela můžu, ale s hudbou amerického Jihu to moc společného nemá. Stejně tak jako Cancer Bats, Gerard Way nebo Sixx:A.M. Ovšem klávesák Don Airey, to je jiný kafe. Třístránkový rozhovor s tímto „panem muzikantem“ popisující mimo jiné jeho spolupráci s Ozzy Osbournem, Rainbow či Garry Moorem mi udělal radost. Nezapomeňte – 19 .3. naživo ve Zlíně a 20.3. v Praze!

Pod názvem Dead Man´s Town se skrývá pocta mladých muzikantů a formací převážně z oblasti alternativní country či folku jednomu ze zásadních rockových alb Born In The U.S.A. Bruce Springsteena. Michal Bystrov této zajímavé desce věnuje celostránkový článek s výstižným názvem Nepochopen v USA. A hned na protější straně najdete z pera stejného autora profil velkého herce malých rolí a přítele nejlepších amerických písničkářů Harry Deana Stantona. I když mu hlavu ukousl už před lety Vetřelec, teď dva roky před devadesátkou natočil první desku. Mazák. Naše rubrika Pod vlajkou konfederace je to v tomhle čísle o akustičtější muzice. Bluegrass pro 21. století v podání Punch Brothers, hrdinové z malého města Hurray For The Riff Raff a pro žánrové vyvážení southern punkrock z Alabamy Dexateens.

Rock a pop má sto stran, takže čtení o muzice tam najdete samozřejmě mnohem víc. Jako ochutnávku aktuálního březnového čísla si nalaďte hudební podobu této hodinky naživo na Rádiu Dixie ve středu 5.3. ve 20:00. A když to nestihnete, jukněte do našeho archívu a pusťte si to ze záznamu. Do trafiky, předpokládám, trefíte sami.

Hodinka s Rock & Popem, 5. 3. 2015, 20:00, moderuje Márty