ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27960 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hodinka s Rock & Popem III. na Rádiu Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 7.4.2015

Dubnové číslo hudebního časopisu Rock & Pop by mělo potěšit všechny posluchače Radia Dixie. Lynyrd Skynyrd na obálce a exkluzivní interview s jejich frontmanem Johnnym Van Zantem uvnitř.
Lístky do Plzně máte?

Honza Martínek vyzpovídal Johnnyho vskutku důkladně. Dozvíte se mimo jiné, která píseň určitě nebude chybět v playlistu plzeňského koncertu Lynyrd Skynyrd, něco o nové aktuální sestavě kapely, o zbraních, rasismu a dojde i na bráchu Ronnieho. A pokud vás popadne touha dozvědět se o nejslavnější southern rockové kapele všech dob ještě mnohem víc, jukněte na náš obsáhlý seriál z dílny Erika Kriššáka mapující historii Skynyrd slovem, zvukem i obrazem.

Další díl seriálu Rock a popu o deskách, které neprošly sítem historie a které kritika strhala, ale které stejně stojí za to, je věnován Neilu Youngovi a albu This Note´s For You z roku 1988. Písně o těžce pracujících muzikantech a jejich vztazích se ženami, co čekají doma. Tenhle klip MTV původně odmítlo hrát (asi jejich šéfům tenkrát chyběl smysl pro humor), ale nakonec vyhrál Cenu MTV pro hudební klip roku.

Hodíme oko na recenze nových desek a z pestré směsice, kterou v novém Rock a popu najdeme, si pustíme něco z jubilejního desátého alba Kid Rocka First Kiss, které je rozkročeno zeširoka od klasického rocku po moderní country, z nové desky Marka Knopflera Tracker a možná (stejně jako já) objevíte kanadského bluesrockového písničkáře Colina Jamese.

Steve Earle oprášil po letech svoji doprovodnou kapelu Dukes a společně přinášejí na nové desce Terraplane zas tu starou dobrou špínu jako dřív. Tentokrát spíše v bluesovém duchu a jak je Stevovým zvykem, zvedat lidem mandle svými názory a texty nepřestane. Článek Mr.Troublemaker od mého oblíbeného autora Michala Bystrova rozhodně nepřehlédněte. V naší konfederační rubrice se můžete dočíst o tom, jak se hraje electro blues po francouzsku v podání kapely Black Strobe (Cashova Folsom Prison Blues na synťáky? No, ehmm, zajímavé…), objevíme typicky americkou kapelu z Walesu Fireroad a na věčný odpočinek doprovodíme outlaw country pankáče Hellbound Glory.

A protože v květnu nebudou v Česku hrát jen Lynyrd Skynyrd, svou hudební pozvánku na koncert nám pošlou dřevní country bluesmani The Reverend Peyton´s Big Damn Band (16.5. Praha, Palác Akropolis) a bluesová diva Beth Hart (24.4. Praha, Lucerna Music Bar).

Hodinka s Rock & Popem III., úterý 7. 4. 2015, 20:00-21:00, moderuje Martin Pešek, www.radiodixie.cz