ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18895 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

His Master´s Voice Band předvádí nejdokonalejší hudební nástroj

0 Redakce PLAY.CZ 26.11.2014

Výborná vokální formace z jihočeského Tábora His Master´s Voice Band, jejíž členové vystupují zpravidla a capella, tedy bez instrumentálního doprovodu, vystoupí v přímém přenosu v Českém rozhlase České Budějovice ve středu 26. listopadu od 20 hodin.

His Master Voice – to je název kdysi velice vlivné americké nahrávací společnosti s oním proslulým logem – pejskem Nipperem poslouchajícím zvuky linoucí se starobylého gramofonu. Toto slovní spojení si zhruba před osmi roky vybrala jako své jméno tato táborská kapela.

Pokud jde o Čechy, tak silnou inspirací pro nás byla skupina Voxtet, a pokud je o světové měřítko, tak se nám nejvíce líbily soubory Real Group, Take 6 a ze starších Hi-Lo´s. Učili jsme se poslechem jejich nahrávek a aranžmá jsme si přepisovali, případně si je koupili,“ komentuje táborský učitel hudby a vedoucí pozoruhodného vokálního souboru Josef Čechtický.

His Master´s Voice Band – to jsou vedle šéfa Josefa Čechtického (baryton a bas) v současnosti také Lenka Čechtická (alt), Michal Houda (tenor) Jakub Smrčka (bas a baryton) Klára Jakšičová (soprán), Anna Nimrichtrová (alt) a Jan Čechtický (beatbox a příležitostný bas).

Lidský hlas je nejdokonalejší hudební nástroj 

Stepping Out With My Baby, I Could Write A Book, I Got Ryhthm, Detour Ahead, Walkin´ My Baby Back Home, Java Jive, tedy stále svěží swingovou klasiku, ale rovněž nápaditě zpracovaná směs hitů švédské továrny na hity ABBA nebo Klobouk ve křoví – to vše lze najít na druhém a zatím posledním albu formace His Master´s Voice Band s názvem Insight, čili Vhled dovnitř, které spatřilo světlo světa před dvěma roky a které dnes představuje osu repertoáru vokálně harmonizujících Jihočechů.

Rádi bychom nabídli příjemnou muziku v nezvyklých vokálních aranžích. Lidský hlas je totiž nejdokonalejší hudební nástroj, pokud se s ním umí zacházet. Těžiště českobudějovického rozhlasového koncertu bude v jazzovém a swingovém repertoáru, ale zpíváme také lidovky a zařadíme i písničky v adventním a předvánočním duchu,“ zve Josef Čachtický k návštěvě a poslechu zajímavého koncertního programu skupiny His Master´s Voice Band, který delikátním způsobem upozorní na to, že adventní čas je nedaleko.

Vstup koncert His Master´s Voice Band ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice je volný, místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1 hodinu před začátkem koncertu.

Jejich vystoupení bude živě přenášeno na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice (106,4 MHz pro jižní Čechy a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko) a dále do celé republiky v rámci Koncertu Studia Noc – společného vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

His Master´s Voice Band